Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barnam_

    nagyúr

    válasz peterr85 #74471 üzenetére

    Egy fórumtársunk pont hirdet egyet :R
    Egy slot magas kártyát tudsz beletenni, lehetőleg kisebb fogyasztásút, a korlátozott hőelvezetés miatt.
    PCI-e x1 sebességen megy benne a vga. Ha szoktál játszani, akkor szerintem jó vétel.

  • azbest

    félisten

    válasz peterr85 #74471 üzenetére

    T61-hez használok 2503-as dokkolót.

    Ha teszel kártyát a slotba, akkor jelentősen felhangosodik a beépített tápegység. Valószínűleg a fogyasztás alapján kapcsol csendes - elfogadható - rakéta porszívó üzemmódok közt.
    A slotnál lévő kis venti is zúg, de nem az adja a legnagyobb zajt.

    A zajártalmat végül úgy oldottam meg, hogy elvágtam a beépített venti tápját (spéci csavarhúzóval lehetne szétszedni és nem is feltétlen könnyű utána összerakni) és mögé kívülre ragasztottam fel ragszalaggal egy ugyanolyan méretű, de usb csatiról 5V-ról hajtott ventillátort. Így nem melegszik a tápja, de nincs is nagy hangja. A slotban lévő kis ventit kihúztam a dokkoló csatlakozójából.. ügyesen... visszadugni lehet csak szétszedés után tudom. A gt610esem aktív hűtésű, de mivel befelé áll a ventillátor így azért nem jár a slot ventillátora nélkül annyira a levegő. Nem tettem fel a slot takarólemezét, így hűvös marad játék közben is.

    A kártya kapcsán érdemes megnézni az adatlapokat, hogy mennyit fogyasztana a kiválasztott fajta gpu. 50W fölé nem érdemes menni, mert instabil lesz*. Próbáltam egy régi gs8400-at is, nem indult vele, de utólag ledöbbentem, hogy az az ócskaság 73W-ot enne. A gt610 30W körüli fogyasztású.
    Első sikeres indítás nálam úgy ment csak, hogy a bios-ban előbb átállítottam pcie-re a videokártya sorrendet. Miután ez megvolt, utána már indult a gép a dokkban is. Ezután az intelest is vissza tudtam engedélyezni és használhatom is mellette. Legközelebb már nem kell játszani a beállítással, csak valsz ez kellett, hogy frissítsen valami belső paramétert.

    A kártya vastagságára figyelni kell, mert a slot mellett éppen csak annyi hely van, hogy 1 slotos hűtő elférjen. A kártyám éppen olyan vastag, mint a hátlap és ez már erősen határeset, mert kicsit ütközik a ferdén kialakított hely oldalával. Picit kellett igazítanom a riser kártyán, ami a dokkolóban van.

    Ha erősebb kártyát akarsz használni vele, akkor kell egy olyan riser, amit ki tudsz vezetni a dokkolóból és külön tápot tudsz adni neki. Ez nem biztos, hogy esztétikus, de máshogy nem lehet. Én például egy ilyet vettem, de még nem próbáltam vele.

    Teljesítményben a gt610 kb ugyan olyan, mintha 16x slotban lenne. A gfxbench hasonló eredményeket adott a t8300 procimmal mint ez itt [link]. Van egy hd6670 kártyám is desktopban, talán egyszer kipróbálom külső tápról riserrel.

    win7 alatt aero kikapcsolt átlátszósággal módban megy legjobban a gt610. Aero nélkül és átlátszó aeroval szaggat a teljes képernyőre kitett vlc lejátszó. Így meg hibátlanul megy. Valami nvidia betegség lehet, vagy talán az 1x pcie valami limitje okozza.

    (#74480) Tim82: nálam is gt610-zel megy, mert arról olvastam hogy szereti :)

    Hát, nem biztos, hogy ez a megoldás a legpraktikusabb, főleg a zajosság miatti modok lehetnek riasztóak. Azért maradtam a dokknál, mert nekem az egyel jobb gpu is megtette volna, mert rendes opengl támogatásra volt csak szükségem, ami nincs az x3100 intelhez. A t400 meg nem lett volna másban előrelépés a t61esemhez képest (t8300, 8GB ram, ssd, hdd fiókban, crystalhd decoder...). T420- hoz meg nem tudtam volna használni a dokkolókat... áh szóval praktikusabb lett volna gépet cserélni, de megkedveltem már ezt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák