Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz zsolti75 #121831 üzenetére

    Uh ez hosszú sztori, de szummázom.

    Ugye én ilyen CRT függő fogyi vagyok, ilyen monitoron játszom éjszaka, és egy ideig úgy hajtottam meg asztali gépen, hogy a fő videokártyám mellett volt bent egy régebbi, amin még van VGA csati, hogy megfelelő minőségben tudja működtetni a monitort, amire a sok fostos adapter amit próbáltam, nem volt képes.
    Win11, a 10-zel ellentétben tud olyat, hogy alkalmazásonként ki lehet választani, melyik GPU csinálja a 3D munkát.
    A tervem az volt, hogy elhagyom az asztali PC-t, és laptopról oldom meg ezt a feladatot, normális adapter hiányában EGPU házba tettem volna a régebbi videokártyát, gyakorlatilag konverternek használva azt a CRT-hez.

    Ehhez kellett a P70-re is a Win11, hogy a laptop Quadroja csinálja a 3D-t, a Radeon R7 pedig a képet analógra.

    Időközben viszont kiderült, hogy létezik olyan, még gyártásban lévő Displayport-VGA adapter, ami felmegy 340MHz-ig (a VMM2322 chipesek felmennek 500 fölé, de már nincsenek gyártásban amennyire tudom, ahol találtam is beragadt példányt, 40k+)(ennyi keresztmetszet kell kb pont, hogy 2048x1536-ot 85Hz-en meg tudjon hajtani), és vettem is egyet.
    Remekül működik az asztalimmal is, és a laptoppal is.

    Csak ugye nem ez volt a terv, visszatenni a 10-est pedig lusta vagyok mindkettőre, pedig rühellem a 11-et mint a szart. És a PC-t sem akaródzik eladni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák