Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz azbest #114952 üzenetére

    A megoldás hasonló és majdnem. Fast startup kikapcs sem javítja meg sajnos.

    C states BIOS-ban kikapcs.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
    Ide kell rakni egy dword bejegyzést 0 értékkel "PlatformAoAcOverride" néven.

    Aztán mehet a futtatás powercfg /a és megy is az S3 a gép pedig úgy fog aludni és kelni, mint a kisangyal. Hozzáteszem nekem volt előző rendszeren olyan, hogy így sem akart megoldódni. Most lekopogom, friss BIOS és ez a metódus bevált.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • HSM

    félisten

    válasz azbest #114952 üzenetére

    Igen, ez a "modern standby" néven futó dolog, S0ix módnak is nevezik. Gyakorlatilag feature-t próbáltak csinálni a táskában alvásból felébredő notebook réméből. :DDD

    A fast startup a másik dolog, a legelső dolgom egy friss telepítésen ezt is kivágni a rendszerből, bekapcsolásonként nem ér meg ~10 másodpercet, hogy valójában egy félig hibernált állapottal halmozzam a működési zavarokat.

    Sajnos manapság mindent próbálnak olcsósítani, egyre kevesebben fizetik meg a valóban minőségi dolgokat. Ugyanígy a szoftveres oldalon is nem a működés a prioritás, hanem a feature lista, pl. ilyen marhaságok, hogy van-e grafikus módja a BIOS-nak, vagyis UEFI-nek. Mikor megláttam a T14-en, azt hittem leesek a székről (keményvonalas üzleti gépről beszélünk!!!), de szerencsére hamar megtaláltam hogy lehet kikapcsolni.
    És ezekkel megy el a mérnökök ideje, amikor ennél lényegesen komolyabb dolgok sem feltétlenül működnek tökéletesen.

    #114953 Tikakukac : Ez a kulcs ugyanúgy a "modern" standby csodáját kapcsolja ki. Szerencsére nálam volt rá BIOS kulcs is, de ez lett volna az alternatív megoldás. :K
    Így már nálam is kisangyal módjára megy és jön alvásból, és így már a venti sem pörög "alvás" közben. ;] Pedig ez az OS már kétféle Inteles notebookot is megjárt előtte, nem volt még lehetőségem újratelepíteni, igazából kisebb csoda, hogy egyáltalán bebootol még a Ryzenen. :DDD

    Nem baj, hamarosan kapunk újabb MS csodát, ezentúl a CPU mélyébe [link] . :DDD

Új hozzászólás Aktív témák