Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz szürke #90700 üzenetére

    Tudom ez ilyen nesze semmi fogd meg jól válasz, de pl nálunk a főzőlap eleve három fázisos, de csak egy van bekötve mivel annyi van a házban összesen, viszont külön körön.
    Így nem tudom maxon használni mind a négy helyet rajta egyszerre, na nem mintha ez bármikor felmerült volna mint hiányosság, és a lap szabályozza magát, valamelyiket lekapcsolja és jelez hogy nem fog menni, próbáltam.
    Én biztosra mennék, legalább egy külön kört vinnék a lapnak, nehogy az legyen a végén nem tudsz főzés közben mikrózni.

  • ViZion

    félisten

    válasz szürke #90700 üzenetére

    Szia!
    Villanyszerelős topikot keresed. De saját tapasztalat alapján a 3×20 már elég jó, csak ne így osszad szét :)
    Minden nagy fogyasztó ugyan azon a fázison... ehhh... nézegesd a telejesítményüket és gondold át. 20A a fűtésnek? Villanykályha?
    Konyhába 3 fázisa kell, nem kérdés. Jól jön egy alap, legalább okoskonnektoros rendszer, h mérj és vezérelj, mert a főzőlap (mégha indukciós is) nem szerény amperokat csipeget.

    aujjobba: 1 fázis jó is, meg rossz is. Jó, hogy nincs variálás, félrekötés. Cserébe, ha vmi leveri, akkor végigver mindent -főleg régi épületeknél, ahol nem sok kismegszakító volt.
    "nem tudom maxon használni mind a négy helyet rajta egyszerre" a főzőlapok fűtése olyan, mint a PWM... van be és ki, ezek időtartama változik. Szal maxon tovább fűt, de amikor fűt, akkor a max ampert húzza be, így ha csak "félgázon" használod őket, akkor is előfordulhat, h találkoznak a fogyasztások, csak kisebb rá az esély. Nekem is ez a bánatom, van rá pár automatizmus, ami figyeli ezeket, Shelly okosrelében korlát is van, le is kapcsolja, ha egyszerre minden menne.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák