Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    válasz Czimby #44001 üzenetére

    Abból kiindulva, hogy a telefonokon, apró hordozható rádiókon a fül/fejhallgató testvezetéke az antenna is, bármi megteszi, ami vezeti az áramot és hasonlít bármiféle drótra vagy kábelra. A lényeg, hogy hosszú legyen (1+ méter), lehet feltekerve is valamire, ha kis helyen kell elhelyezni.

    Egy megoldást láss itt: [link] (oldal alja felé)

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Czimby #44001 üzenetére

    Elvileg a hullámhossz negyedének megfelelő hosszúságú botantenna, teleszkópantenna rezonál a vételi frekvencián, meg persze a fele vagy többszöröse is, de URH-n az már túl nagy méretet adna.

    A tápvonal 75 ohmos koaxkábel, annak végén a melegpontra csatlakozik a botantenna. Ennek kétágú változata is van, ami egyenes dipólt utánoz lényegében, de az már szimmetrikus, ezért baluntrafó is szükséges.

    Következő változat a félhullámú hurokdipól.

    Az egyszerű drót a negyedhullámú botantennát próbálja utánozni, normális esetben persze jóval vastagabbnak kellene lennie. A vékony drót csak szükségmegoldás. (A skin-hatás miatt a nagyfrekvencia főleg a vezető felületén terjed.)

    Feltekerésnek itt semmi értelme, vagy összekeverik a középhullámú keretantennával, amit a készülékekhez szoktak mellékelni, de az egy külön műfaj.

    Fórumokon szokták javasolni a lecsupaszított végű koaxkábelt, ahol a kilógó rész képezi a botantennát. Azt már persze nem tudják, hogy vékonysága miatt nem egy komoly megoldás, vastagabb nyilván jobb lenne.

    Meg egyesek azt hiszik, hogy fémtisztára le kell csupaszítani a belső eret, ami pedig felesleges. A műanyag dielektrikum ilyenkor nem számít rajta, elég az árnyékolást leszedni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák