Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #22145024 #34029 üzenetére

    MKS állítólag stiroflex (polisztirol):

    De természetesen a tekercselt kondikat is úgy készítik, hogy bifilárisan tekerik, épp az induktivitás kivédésére, csak semmi nem lehet fizikailag tökéletes, nagyfrekvencián minden számít.

    A "film" elnevezést persze hallottam már, csak nekem soha nem volt egyértelmű, mivel a stiroflex is egy filmszerű tekercs, ha szétbontjuk (régebben voltak szétszedhetőbb fajtái).

    (#34030) darvinya:

    Ez is egy plusz gerjedésgátlási mód, ártani nem árt, sokszor nélkülözhető is, máskor meg hasznos. Így az a biztos, ha van.

    De egy kondenzátor esetében nem a legjobb kifejezés, hogy "zárja a tápot", hiszen DC-szempontból nem zárja. NF/RF-szempontból zár, az a dolga.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz #22145024 #34029 üzenetére

    Wima-ból is van többféle MKP MKS de felépítésben is. Viszont majdnem mindig tekercselt (tudtommal ettől függetlenül sokak szerint - én nem mértem - a legkisebb parazita induktivitása a wima-nak van.)

    Ha akarsz még építeni akkor :)

    Tranyó helyére rakj inkább egy IRF530-ast vagy hasonló mosfet-et. Vedd el a felesleges kondit a visszacsatolásból! Fejhallgatónak elég 3-5% erősítés legtöbb esetben tehát 10k-47k jó visszacsatolásnak.
    Használj LM4562-est. 100 Ohm helyett mehet 150Ohm huzalellenállás az A osztályba és így adj neki + - 15V-ot az jobb a műverősítőnek. Bemenetről feletsd el a kondit :) És van egy nagyon baba erősítőd!
    Táp ba CLC én 2000uF - 2-5mH - 20mF tettem. Kábelnek mehet 0.5mm^2-es dupla eres árnyékolt mikrofon kábel ugyanez tápnak. A műverősítőnek egy kábel illetve a dupla FET-eknek egy - egy kábel így árnyékolt jó kábel mehet a tápba! FET-ek kb 150-200mA-at fognak A osztályban elfűteni és mivel +15 - 0V-on fogja ezt az áramot elfűteni ezért bíza pár Wattot lefog adni! ugyanígy a 150Ohm-os ellenállás! Cserébe 0-100kHz-ig nagyon szép lesz Scope-on is amit mutatni fog és nagyon jó lesz hangra is ! :) (Többen is dicsérték és nem csak egyet csináltam ilyet.)
    Képek ha érdekel BLOG-omban :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák