Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #111818 üzenetére

    No, egy vélemény akkor: a Lindemann Network (az első) csúnyát vérzett teszten, nagyon. A II-esről nincs adat műszaki szemmel nézve, viszont a cég rég nem az, akik voltak a CD korszakban, ma gyakorlatilag a nevükből élnek és összedobálják a dolgokat, ezt több helyen írták fórumon.

    A Matrix meg hardverben piszok erős, nagyon minőségi cucc, profira is mérődik, a szoftverben viszont vannak itt-ott bug-ok, amikkel küzdenek néha.

    Ha ilyen árkategóriában mozogsz, szvsz egy PC-t semmi nem ver meg, de inkább nevezzük nevén, ne "Personal Computer"-nek: Roon Nucleus. Gyári Nucleus-ból kettő van, ha a kisebbik is drága, akkor épített PC-vel is lehet klassz "Nucleus"-t csinálni, egy Ubuntu-származék Linux Mint-el is, vagy Windows-on is. (Roon Server). + integrált teljes DSP szett és amit akar az ember, nagyon nagyon jó.

    Kellő szűrőkkel, úgy értem, az alap Raspberry Pi4-en, Allo-tól meg innenonnan, többen is csinálják.. + profi táp, stb, durva kis cucc építhető szintén. Pici méret, Volumio, vagy Daphile vagy amit a többiek ajánlanak még. Elég jó áron ahhoz képest, amikkel fentebb dobálóztam.

    A gyári cuccokkal az a baj, hogy ma még támogatott, holnap is, de holnapután ? Kuka ?
    (Igen).

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #111824 üzenetére

    Ne bíbelődj, bár sokan mennek (segítséggel is akár) PC-vel..

    Ezért hoztam a Nucleus-t. Ő a Roon rendszer "agya", fogad minden anyagot mindenféle helyről: lokál SSD/HDD, streaming a netről az összes nagytól, DLNA/NAS, stb. A rádugott DAC-ra vagy ha több, akkor azokra pedig kiadja az adatot, egy vagy több zónát is definiálhatsz (pl. nappali, hálószoba) és bármilyen gyári vagy tákolt "Roon Ready" eszközre szintén kiküldi az adatot, ha úgy akarja az ember. Egy jól bevált, jól skálázódó, jó minőségű megoldás, lehet vele kicsiben is indítani és instant nagyban is. Számomra ez a flexibilitás teszi vonzóvá + a rengeteg egyéb korrekciós opció, ha élne vele az ember.

    A Roon (cég) "Roon Server"-e az "agy" a szoftvercsomag, amit saját gép esetén Windows-ra és Linuxra (talán MAC-re is) fel lehet tenni 1-2 paranccsal és voilá. Frissítés is egyszerű, pláne Windows-on földi halandónak is.

    A Nucleus ugyanez, kiterjesztve azzal, hogy adják köré a PC-t magát is, egy szétoptimalizált, csicsa házos eszközt, rajta a szoftver, operációs rendszer, minden készen + benne 1 éves előfizu is. Minimál tudás vagy egy kis cimbis segítség kell csak hozzá és onnantól önjáró + a megtanulása, kezelése gyerekjáték.

    A Limetree II-es amúgy jó lehet, mondom, nincs róla semmi mérés. 50-50. Ami sok, akár bukni, akár nyerni vele :) Egyszóval, csak szubjektíven tudod max megítélni. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy "mások szeretik ? Ha igen, mi vesztenivalód van ? Max eladod".

    Meg van még csomó egyéb streamer, igazából kettőt tettél célkeresztbe. Normális-tisztességes megoldás szerintem vagy nincs, vagy ritka a piacon. Mindegyiknek kicsit köszörülős a torka ebben vagy abban. Vagy a hardver nyeklik, vagy a szoftver, vagy a terméktámogatás, vagy a használható képességek és extra opciók száma, vagy az ára.. szóval aki machinál kicsit is, nyúl azonnal a jó öreg PC-hez, mert az is mint a Nucleus maga, skálázható és hatalmas számítási kapacitása van minden egyébre is (pl. szobakorrekció és egyéb korrekciók tömkelege, mindez szobánként, azaz zónánként, mondjuk egy rajta futó Roon esetén, de ez csak a jéghegy csúcsa, a Roon-t szerintem semmi nem veri a piacon, max közelíti, de ára az van, de ez bár egy láncban "streamer" eszköznek minősül, annál sokkal több sztem).
    1 fajta véleményt hallottál, várj meg másokat is :K

    Ha meg már tele az agyad és másod az egésszel, Limetree Network II aztán annyi, legalább szoftver oldalon nem olvasni súlyos bugokról, a hardvert meg bízzunk benne, kikupálták az I. óta.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz boroskarcsi #111829 üzenetére

    Cambridge CXN-ről anno sok jót olvastam. [link] Nekem sajna nem fért bele a keretbe.

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz boroskarcsi #112376 üzenetére

    D osztálynak a kapcsolgatás semmilyen módja nem árt, működés közben levágva sem, de ettől még felhasználóként engem például idegesítene egy ilyen felesleges dolog, csak az időd veszi el, összeadva elég sokat. Ha a rezsinövelés miatt csinálod, ne tedd, az összes standby eszköz a lakásodban maximum 1-2 kWh-t visz el a hónapban.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #112376 üzenetére

    Én villám-túlfesz-mindenistennyila-védelmes elosztóba kötöttem őket, mióta egy Yamahámat elvitte a villám úgy 20 éve lassan, a bemenetválasztó IC pedig ritkaság a piacon, kicseréltük, így sem működik semmi, pedig a végfok rész túlélt, van nyugalmi áram, stb.

    Ezen az elosztón van kapcsoló gyárilag. Nem zavar, sőt, lenyomom és minden elcsöndesül, nem kell az ő billenőkapcsolóikat is végignyomkodni. (Természetesen a készülékeket saját nyomógombjaikkal teszem standby-ba, de ott is lényegében mi történik ? Egy relé elveszi tőlük az áramot és kész).

    Szerintem nagyjából mindegy, milyen eszközről beszélünk, ha a konnektor/elosztó főkapcsolóját lenyomod, minden elhallgat, ha pedig visszakapcsolod, csak standby-ba kerül mindegyikben a kis pici tápkör és a mikroelektronika, ami a standby üzemmódot megvalósítja. Ezeknek meg akár másodpercenként is mehetne a ki-be kapcsolgatás, a fő erősítő áramkörök ígyis-úgyis alszanak, nem húznak be a relék. Nincs relevanciája, hogy van-e főkapcsolód. Hasznosnak viszont hasznos.

    Én DIY is építek, egy pici külön minitrafó + mikrokontroller a standby mód és csak relét húz be és tart meg, vagy enged el, ennyit csinál. Hát neki aztán tényleg mindegy, mi történik előtte egy plussz főkapcsolóval, vagy kettővel. Az erősítő rész pedig meg sem moccan, míg maga a standby elektronika be nem húzza a relét.

    A gyors ki-be kapcsolást nem szeretheti több eszköz (főleg csövesek, de más sem). De ha csak arról van szó, hogy merjél-e egy főkapcsolós elosztót tenni az egész cumó elé, szerintem nyugodtan.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #112385 üzenetére

    Nem tudom, ismerősöd milyen löketekről beszél, lehet ő sem. És azt sem, hogy minek árthatnak. A standby elektronikák icipici trafók, vagy nagy trafók kicsi szekunderei, nagyon pici teljesítményt felvevő áramkörök. Ha egyszerre 50-100 darabot kapcsolnál be, az érne fel egyetlen nagyobb, komolyabb toroiddal mondjuk, és ott sincs még párszáz Watt-ig komoly megrántása a hálózatnak - ami amúgy az áramhálózatnak "árt" leginkább, nem is magának az eszköznek. (De a hálózatnak sem amúgy, mert max. leold a kismegszakító).

    Én reflexből kapcsolok ki minden standby-on lévő kütyüt, ami 1 hosszabbítón van, ha elmegyek itthonról 1 éjszakára vagy többre. Inkább biztonsági okból. Minden meghibásodhat, amit ember gyártott, de ez inkább ilyen belémnevelt dolog, vagy szokás. A fogyasztásuk nagyon picike. Inkább biztonsági oka van, de tekintettel arra, hogy a legtöbb készülékben lévő standby funkció 20+ éveket is kibír és sokkal hamarabb megy más tönkre benne, tényleg nem látom reális magyarázatát, hogy miért kellene aggódni.

    Ezek tényleg, pici elektronikák, amik épphogy elegek ahhoz, hogy 3.3V-5V körül behúzzanak egy relét, ami zárja mondjuk egy főelektronika áramkörét, trafóját, nyilván kapcsolásfüggő.

    Amikor ezek egyszerre indulnak, akkor a hálózat kapna egy nagy terhelést, de ilyen nincs. Hiszen ahhoz egyszerre kellene megnyomni a távszabályzókon vagy a készülékek elején a gombokat és ezredmásodpercre egyszerre kellene, hogy áram alá kerüljenek.

    Túl van gondolva, szerintem lődd le nyugodtan a főkapcsolót ha úgy van. Inkább azon filózz, hogy az mikor megy tönkre, olcsóbb, kapcsolós elosztókon gyenge billenőkapcsoló van, normálisakon, pláne ilyen villámvédett APC-ken vagy hasonlókon, már jó.. szinte örök életűek.

    Nekem egy 4-lyukú Belkin van már vagy 7 éve. Működik és kész. Ha elmegyek melóba és a gépet nem hagyom itt töltögetni, vagy elutazok 1-2 napra, ilyesmi, kapcsolójával off mindenre és annyi :) Nyugodtabban hagyok otthon bármi elektronikát így. 2+ hét elutazáskor meg ki is húzom a falból ..

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz boroskarcsi #112842 üzenetére

    Meg a pónik. ;]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #121552 üzenetére

    Még a következőkről faggasd ki:
    - vágyott "hangkarakter" saját szavaival leírva
    - spoti youtube stb. -> gondolom külső eszközről. Mi ez az eszköz ? Tv ? PC ? Egyéb multimédiás kütyü ?
    - gondolom, DAC és egyebek semmi, igaz ? (Tehát vagy erősítőbe integrált legyen, vagy egy külső, de kell).

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • tranceplanet

    addikt

    válasz boroskarcsi #121552 üzenetére

    Szerintem erre érdemes rálesni: [link]
    Kelleni fog egy streamer: [link] v. [link]
    Olcsóbban is megúszhatod a streamert egy mini PC is megfelel vagy egy málna PC is jó: [link]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz boroskarcsi #121574 üzenetére

    Köszi, közeledünk.

    Törekednék egyre kevésbé integrált megoldásra a cimbid helyében, azaz full analóg erôsítô, elé egy BT képes DAC (vagy DAC mellé BT modul egy másik bemenetre). A technika fejlôdik, a fülünk aligha és egy jól bevált sztereó hangja évtizedekben is mérhetô, miközben a kütyüket lehet egyenként cserélgetni elôtte.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák