Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Nemir Ombe #80349 üzenetére

    Húsz éven át én is a hangsugárzóban "hittem" elsősorban, de aztán áttértem, és forrásközpontúság-"hívő" lettem, ezért én a hangsugárzót mindenképpen a "negyedik helyen" hagynám. Ez válasz neked.

    "Válasz" "saját magamnak":
    Forrásközpontúság-"hívőként", persze, szívem szerint "elvileg" a forráskészüléket tenném a "második helyre" a hanghordozó mögé, és "elvileg" "harmadik" lenne az erősítés, ámde azt tapasztalom, hogy az erősítési szekció mégiscsak nagyobb hatással van, mint a forráskészülék. Talán mert egyrészt az erősítőfokozatokban olyan durva beavatkozás történik a hangjelbe, aminél durvábbak csak a hanghordozó létrehozási folyamatai során, másrészt, mert a hangszóró működtetése és kordában tartása a legnehezebb, legabszurdabb feladat.
    Gondolom, nem véletlen, hogy a hifi rendszerben az erősítési szekció a legamorfabb, szakmailag legkevésbé letisztult dolog, lásd az erősítést végző lehetséges alkatrészek kombinációja a lehetséges kapcsolási fajtákkal, és ezeknek lehetséges kombinációi a kicsatolási elvekkel szó szerint kismillió lehetséges kombinációt eredményeznek, és az elfogulatlan szemlélő egyikre se mondhatja, hogy helyesebb mint a másikak, csak húzd meg, ereszd meg van, de a húzd meg ereszd megnek is kismillió kombinációja, mindegyik ilyen-olyan előnyökkel és ilyen-olyan hátrányokkal. A hifi rendszer többi eleme sokkal egyértelműbb terület, mint az erősítési szekciók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák