Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Pr3s #51947 üzenetére

    "Mert okay, hogy névleges teljesítmény 70watt, de ez mit jelent a gyakorlatban?"

    Szerintem ez azt jelenti, abból következtetve, amit korábban írtál (70-200W), hogy az ajánlott minimális erősítőteljesítmény 70 watt, a maximális 200. Azért minimum 70, mert minden hangsugárzónak van egy érzékenysége (pontos definíció nélkül, adott teljesítményre (általában 1 wattra, 1 kHz-en, 1 méterről mérve) mekkora hangnyomással válaszol). Ez azt jelenti, hogy ahhoz, hogy rendesen megszólaltasd, legyenek tartalákok, ahhoz minimum 70 wattos erősítőt ajánlanak. Ebből azért az jön le, hogy nem éppen érzékeny egy hangsugárzó ez! Az átlagos érzékenység olyan 90 db körül van (az említett mérés alapján), a komolyabb álló sugárzók azért nem ritkán 92-93 db-t is tudnak (s mivel a db skála logaritmikus, azért itt az egy-két decibel nagyon sokat számít), a monitoroknál már a 90 is szép teljesítmény. De ez önmagában a hangfal minőségéről nem ad semmilyen információt! Vannak legendás, nagyhírű hangsugárzók 86-89 db-es érzékenységgel - na oda azért kell rendes erősítő!

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Pr3s #51947 üzenetére

    Javasolnám a Yamaha A sorozatból az 5xx szériát, a Yamaha erőben és minőségben is elfogadható szintet tud nyújtani.
    Egyébként inkább a minőség a fontos. Pl a Pioneer A CLASS osztálya nincs olyan erőkkel megáldva, hogy egy-egy házibulin ütősen megállja a helyét, hiányzik az igazi dinamika belőle (cserében csodálatos tud lenni a középhang s finoman vissza fogott a magas tartomány, ha mély tartományban picit többet adna, kiváló éehetne). A Technics környékén is nézelődhetsz, de a Yamaha szintjét nem éri el. Yamaha hátránya, hogy egyfajta "színezett hangvilágot ad, ami "hifi" szemlélettel nézve bűn, de én mégis szeretem, hosszan hallgatható cserében s nincs kirívó hibája, minden hangdobozzal megpróbálja elhitetni, hogy nagy, öblös hangú. mélyre menő dobozod van, kellemesen mormog vele minden doboz, s ha túl nagy a hangerő, akkor a magas képes megcsípni a füled. Bulizni kiváló, de halkan szólaltatva is minőség érzetet kelt.
    Csak próbáld ki, ha betorzít fél hangerő felett a doboz, akkor az az erősítő felejtős.

Új hozzászólás Aktív témák