Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alu

    senior tag

    válasz bkercso #26697 üzenetére

    Na most ha Te a nagy mélyeket szereted, akkor az bizony távol áll a rózsazajtól, ami a frekvenciákat kiegyenlítetten tartalmazza. - Ez nálam változó. Amikor a modern zenéket hallgatom (Polar Dear, David Guetta, LMFAO, stb.) akkor tetszik a nagy dübörgés. (Jelenleg betettem a ládát az asztal alá és így még nagyobbat szól, kicsit kevesebb hangerővel.) Ha viszont könyebb zenét hallgatok (Peter Gabriel, Eagles, Mark Knopfler, stb.) akkor viszont nem kell annyira a mély, mert az már nagyon furán szól, ahogy az csak ott dörmög az asztal alatt. :(
    Általános ökölszabály, hogy ha nem érzi jól magát a hifi (értsd: tönkre akar menni), akkor torzít. Ebből tudsz kiindulni. - Normál hangerőn a modern, nagy basszussal rendelkező zenéket simán elviszi, sőt még amikor hangosan hallgatom is (4x3 -as szobában), de van néhány szám, amikben van néhány nagyon ütős mély és akkor szokott elmenni az erősítő ereje. Végül is, akkor azt ne nézzem, hogy egy 'kis szöcske' 120w -os erősítővel akarok hajtani egy 400w -os brutál mélyet, csak azt, hogy ha torzít, akkor: "ez így nem jó"? :F
    A hangszórók úgy is tudnak károsodni, hogy nem mennek tönkre. Nagyobb mélyeknél, amikor "érdekesen szól", akkor az lehet, hogy a lengőtekercs csévetestjét nekiveri a mágneskörnek. - Nem, úgy értettem a "furán szól"-t, hanem amikor jön egy nagyobb mély, akkor lehet hallani, hogy betorzít.
    A nagy teljesítményű autóerősítők (>50W) tartalmaznak invertert, ami csúnyák veszi fel az áramot a tápból. - Az erősítőben lévő invertert nem lehet úgy megcsinálni, hogy 220V -ról üzemeljen? :F
    Ha az ablakot akarod kiverni, arra egy szék is megteszi. Ha zenét akarsz brutál hangerőn és élvezhető minőségben, akkor oda erő kell, nem vacak médiamárkos minihifik. - A Rockstar-, és Monsteres dobozokból épített tornyomat már sikerült lerezegtetni a helyérő. A brutál hangerő az egy kicsit túlzás. 4x3 -as szobában van a cucc és oda nem kell nagy teljesítmény, hogy úgy szóljon, mint pl. egy koncerten.. A minihifi asszem a márkakereskedőtől jött ~12 évvel ezelőtt, úgyhogy nem mai gyerek, de még mindig vígan teszi a dolgát. :) (CD olvasója ment tönkre, így csak erősíteni használom.)
    De ha építesz egy igazán jó hangú "HiFi"-t, akkor lehet, hogy emberi hangerőn is tetszeni fog rajta a zene. - Az már meg van, csak még a finomhangolás van hátra. :) Ezek a Dalik ahhoz képest, hogy polchangfalak nagyon nagyon jól szólnak. Nem szeretném őket kinyírni, ezért is kérdeztem a magassal kapcsolatban és többnyire ezért is építettem meg ezt a mélyet, mert amikor kicsit hangosan hallgattam, akkor már nagyon járt a membrán és nem szerettem volna tönkre tenni. Így meg magas hangerőn is alig mozdul valamit, mivel a mély a Magnatra van bízva, a Dalik meg csak közép, magas hangokat adnak, amiket viszont szenzációsan. :)

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák