Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz VoidXs #120952 üzenetére

    Az komoly vallalkozas lenne. Amugy szerintem igen, sima buta switch-bol tudsz olyat epiteni aminel egy kezdolokest kovetoen mar egymast gyilkoljak.

    denesdr: Valahogy ezt nem tudjak megerteni. Itt nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb. Pont ez a lenyege a digitalis vilagnak, elore le van programozva az osszes lehetoseg.
    De egy egyszeru pelda ha en neked leirom ide a forumba, hogy hello akkor ez jobb hello lesz ha 3 switch-en keresztul toltod be az oldalt es olvasod el egy szamitogepen, vagy rosszabb hello mondjuk egy wifi-s tableten, esetleg ugyanolyan hello mint ha telefonodon nyitod meg 5G-n? Ha el tudod olvasni pontosan ugyanolyan hello lesz tokmindegy, hogy ez milyen es mennyi eszkozon megy at.

    De akkor zenei oldalrol, bar igazabol tokmindegy hogy ez milyen adat, azon a layer-en ezek csak csomagok es benne bitek. Ha odaer minden csomag es ossze lehet rakni akkor pontosan ugyanaz lesz amit atkuldtek, ha nem er oda minden csomag es az ujrakuldes is sikertelen es ez miatt nem rakhato ossze, akkor hiba lesz es akadni fog egyet. Ennek a merteke es a hallhatosága fugg a hasznalt codec-tol es a programozastol, mennyire van apro reszekre szedve egy zene. Nem mindegy, hogy egy 3 perces szamot 100 egysegre osztasz fel, vagy mondjuk 10000 egysegre. Ezek a mai modern codec-ek amugy fel van keszitve erre, es a nagyon apro hibakat azert at tudja hidalni ugy, hogy azt ne tudd eszrevenni, erre kulonbozo matematikai algoritmusokat alkalmaznak.

    [ Szerkesztve ]

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák