Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #112765 üzenetére

    Ha megjön végre az NP5, majd beszámolok róla, mert én is piszkosul kiváncsi vagyok, hogy az ARM soc és a "direkt hozzá, csak zenére írt", szoftver mire képes önálló futóműként. Reményeim szerint hallani fogok különbséget, nem is keveset, de ha mégsem, akkor igaz lesz, hogy szinte minden mindegy. Hallottam már ezt a futóművet erősítőben beépítve szólni és meglepett, hogy mennyivel "jobban" (másképp) szólt, mint az otthoni rendszerem, de ugye más volt a lánc és más volt a környezet. Konkrétan Primare i15 Prisma és Sonus Faber Lumina 5. Lehet, hogy "csak" a Sonus miatt volt ennyire más, de ezt majd a saját rendszeremben tudom "kitalálni". Hallok amúgy olyan "hangokat" mindenfelől, hogy a lejátszó szoftver talán fontosabb, mint maga a hardver. Ezt valamelyest el tudtam fogadni, lévén, hogy nálam pl. a JRiver jobb, simulékonyabb laptopról, mint a Foobar, ami darabosabb (az egyik 100-as, a másik 500-as csiszolóvászon) , de ez esetleg betudható a láncom saját hangjának is. Mindenesetre, ha megjön a futómű, sokat várok el tőle és azt remélem, meglesz (magamnak) a magyarázat arra, hogy pl. Roon alatt miért szól sokkal jobban bármi, mint egy "free" szoftver alatt. Meg arra is lesz magyarázat (nekem), hogy pl. egy Lumin, vagy Auralic mitől szólhat annyival jobban a mainstream cuccoknál...mert nem olcsók, ezt tudjuk, sőt mocsok drágák, csak az a kérdés, hogy marketing duma az Auralic pl. vagy valósak a képeségeiről szóló dicshimnuszok. És ha netán igazak, akkor viszont érdemes elgondolkozni azon, hogy 0-ák és 1-esek mitől szólnak mégis másképpen....de mondom, az erre adott (saját) válaszom akkor születik meg, miután rendszerbe illessztettem az NP5-öt.
    De egyébként teljesen logikus amiket írtál és én is arra gondolok sokszor, hogy "ez ilyen", így kell elfogadni és a rendszerem meg kuka, mert nem lehet ekkora hiba forrás oldalon, hogy a hangok egy részét egyszerűen nem hallom, olyan hangokat, amiket eddig hallottam pl. egy Poneer DVD/SACD lejátszóról, igaz, nem a 30 ezres kategóriából, hanem a párszázezresből, viszont nem a mai láncomon, hanem egy lényegesen ratyibb láncon. Tulajdonképpen, amióta átálltam 0-ákat és 1-eseket hallgatni, azóta nem hallottam még igazán jól szólni a rendszeremet, ami már nem is az a régi rendszerem, amivel kellemes éveket töltöttem CD, SACD, LP hallgatással, hanem annál minimum 4x drágább/jobb a láncom ma.
    Sommázva...értek én mindent, de semmit sem értek valójában. :)

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák