Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • istyukiraly

    csendes tag

    Hali!
    Olyan jellegű problémám lenne, hogy adott egy 160GB-os patás vinyó (pontos típusa Maxtor 6y160p0) és win 7 alatt egyszer csak mikor meg akartam nyitni az egyik partíciót (ez az E meghajtó, mivel fele felére van partícionálva, de érdekes módon mindig csak ennél a partíciónál dobta fel a hibaüzenetet a D-nél nem, pedig fizikailag ua a meghajtó) azt írta ki, hogy A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható vagyis az NTFS-ből RAW lett (XP alatt semmi ilyen probléma nem volt sem ezen a gépen sem az előző gépemen, viszont az előzőgépemen win7 alatt ugyan ez volt, most akkor a win7 tehet róla?), szerencsére az adatvisszaállítással nem volt gond mert a GetBackData Recoveryvel szépen visszahoztam mindent, aztán formáztam NTFS-re és később megint előjött ez a probléma, (jelenleg üres nem merek rátenni semmit, de jó lenne használni) namost a kérdés, hogy hogyan kerüljem el, hogy a jövőben ne legyen ilyen probléma? Esetleg az mennyire probléma, hogy ugye én xp telepítővel szoktam partícionálni, és ugye ott elmegyek a partíciókezelő menüig ahol pl törlök egy vinyón egy partíciót (mert mondjuk 1 van rajta és én 2-őt szeretnék) és fele-felére elosztom, és miután ez megvan kilépek a telepítőből, mert ugye hát az xp-t nem szeretném telepíteni? Esetleg az ebben a videóban bemutatott eljárás vajon segít? --> https://m.youtube.com/watch?v=eDVBkPGZUSM <-- vagy csak új vinyóval lehet megoldani a problémát?
    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák