Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok, talán idevaló és nem írok rossz helyre:

    1db belső asztali 3.5" HDD-t szeretnék feladni postán külföldre (Mexikóba), NAS szériás de mindegy is.

    Van ezzel valakinek tapasztalata ? Kellően sok ilyen kinyomható légbuborékos fóliával többször körbetekerve + szivacsok köré, lazán kibírja, jól sejtem ? OFF állapotban fejek beparkolva stabil állásba és sok-sok G-t is elviselnek, de a belső puhaság tompítana az éles G-ken, ergo ha leejtik a szalagról és visszateszik rá, azt is kibírná. Elvileg.

    Vannak ilyen jellegű tapasztalataitok esetleg ? :F
    (Szerk.: adat van rajta, gondolom röntgen, stb, nemtom min esnek át ilyen csomagok, nem árt neki a tech-ből adódóan, hiszen ez mágneses alapú).

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok,

    röviden elmondaná nekem valaki, hogy egy HDD - legyen Seagate Exos 14TB-s hidrogénes mai szériás - amikor kifogástalanul működik és forognak a tányérjai, ez milyen elven működik, hogy percenként 7200-t pörögve ilyen számomra fel nem fogható mennyiségű ideig nem kopik semmijük szinte ? Gondolok itt valami tengelyt támogató és körbevevő olajfilm rétegre, akármire, nem tudom..

    Szóval oké, van valami, amit mindre a gyártó leír és azt mondja, hogy ennyi meg ennyi óra után "kuka" a diszk. A többsége ezután is tökjó, ez inkább csak Enterprise környezetben, vállalatoknak egy mondás, hogy ha ilyen üzemóra közelébe érsz vele (vagy szájíz szerint ez alatt vagy bárhol is, ahol akarod), akkor cserélj.

    Én bevallom, itthon NAS célból tartok ilyet és az előd Seagate Ironwolf-oknál, meg azok elődeinél is, mindnél, sajnáltam a gépet 7/24 bekapcsolva és pörögni hagyni, annak ellenére, hogy ezek sokkal megbízhatóbbak elvileg hosszú távon úgy, ha nem naponta, desktop módban kapcsolom ki-be minimum 1x, hanem hagyom idle-ben pörögni. Jól sejtem, igaz ? Mert ez a "nagy mondás" ma NAS diszkekre. De sajnálom basszus :DEz pszichés dolog, valaki ki tudná irtani bennem azzal, hogy megnyugtat ? :D Szóval Datacenterben oké, éjjel-nappal mennek, még rázkódva is kicsit a szomszédtól (amit lekezelnek firmware-ben), de ott nem gond, hullhat, mondván "van másik" és instant előállt a dolog. Itthon egy home user-nek mégsem egészen ez a szitu, mert megtalálni az utódját (ugyanilyen típust lehetőleg) nem 10 perc, ha pedig az összeset akarja az ember akkor kivenni és cserélni egy adatmentéssel kombinálva újakra, akkor arra meg pénzügyileg kellhet készülni (kivéve aki miller, én annyira nem). Szóval más a dimenzió.

    Mégis.. hozzáállásban, hogy csinálnátok ezt ? Hagynátok pörögni míg el nem hullanak, vagy naponta kapcsolgassam ki-be mint egy sima asztalit ? Most utóbbi történik, mert az asztalim is ez (linux alapú NAS), de pl. tegnap éjjelre bekapcsolva hagytam, az áramszámla miatt nem aggódom, jónak meg ez a jobb nekik - elvileg. Vajon a gyakorlatban is ?

    Abban sem hiszek, hogy a HDD-k között lenne érdemi eltérés, hogy mondjuk egy Seagate Desktop szériás Barracuda sokkal több ON/OFF ciklust eltűrne, mint egy Seagate Ironwolf NAS szériás. És vice-versa, egy Ironwolf miért bírna 2x annyit éjjel-nappal pörögni, mint egy Barracuda, amit meg (elvileg) nem arra terveztek, hogy 7/24-ben menjen ? Szerintem az ipari olcsósítás jegyében ezek kő ugyanazon hardverre épülnek, minimálisan eltérő, fine-tune-olt firmware-el érkeznek, de amúgy csak a matrica más rajtuk, meg a hozzá tett vállalás és kész. Ha gyár lennék, ez lenne költséghatékony számomra, ezt csinálnám.

    Szóval mi a nagy igazság ?
    Hátha belelát valaki mélyebben, mert ilyeneket javítgat, szervizelget, közel van az infóhoz, vagy nem tudom..
    :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Elmör #2028 üzenetére

    Ha biztosra akarsz menni, szerezz mellé még egy ilyet nosztalgiából és tegyél az SSD-re Linuxot + ZFS-t fölé, mirror-ban. Ha hullik az egyik, még ott a másik, ha pedig csak részlegesen hullik, itt-ott 1-2 gyenge szektor, de alapvetően még megy, a fájlrendszer öngyógyuló, megoldja. :B

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák