Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz mcmike #509 üzenetére

    Felteszem az ES szériáról kérdezel (NS-333 back/surround, NS-444 center, NS-555/NS-777 front/surround). A Yama honlapja szerint is ez a széria első sorban házimozira készült, szóval ha komolyabb zenei vágyaid vannak, akkor azért ne ezt válaszd szerintem se. ;)

    Az 555-ről tudok írni jelenleg, mivel ilyenem van. A külbecs nagyon meggyőző, gyönyörű (piano)feketére lakkozott fa (az a fajta, amin két porszem is meglátszik, az ujjlenyomatokat pedig jobban gyűjti, mint a CSI:NY főhősei :)), aluminium lábak, és kettős, jól szerelhető bemenet a bi-wire miatt. A hangja házimozira tökéletes, alapból jó mélye van, a rossz nyelvek szerint meg a Yama hangfalak Yama erősítővel olyan mélyet produkálnak, hogy szinte felesleges is a mélnyomó ;], a hangzása dinamikus (legalábbis ahol halgattam először, ott Denon-nal volt meghajtva, itthon meg Onkyo erősítőn lóg, és kellően dinamikusan szól), jól halhatóak a repülőgépáthúzások, a fegyverropogás, a mechanikus zajok. Ebben az árkategóriában (darabját 32.9e Ft-ért vettem) amit én hallottam, azok közül a legjobb talán.

    Zene terén kicsit már felemás a helyzet, Rammstain, Art of Noise, az EVE játék zenéi szépen szólnak (dübörögnek :DDD ) rajta, de amikor beraktam például Seal - Kiss from the Rose számát flac-ban (losless), hát... érezni, hogy itt valami nem stimmel (megkockáztatom, hogy a számítógép melletti Altec Lansing hangszórókon ha nem is tisztábban, de szebben szól).

    Ha házimozira kell, akkor szerintem ebben az árkategóriában nem rossz választás (most én is azon gondolkozom, hogy vegyek-e hozzá NS-333-akat hátra és 444-et centernek, mert úgy lenne kellően homogén a hangzása (a most meglévő NS-P70 hangszórói érezhetően elsorvadnak az 555 mellett), de ez már ismét közel 70e Ft-s kiadás lenne...).

    A Wharfedale Diamond 9.4-et halgattam anno vásárlás előtt az NS-555 mellett, annak is tetszett a hangja, ugyanúgy, mint a Dali Concept 2-nek és a Heco Victa 500-nak, de ezek ára egy lépcsőfokkal feljebb van/volt, mint amit én ki akartam adni rá.

    Összeállított szettben én még nem láttam egyik webboltban sem, az AVPlanet-ről az NS-555 (2db), NS-333 (2db), NS-444 (1db) összeállítás 113.500Ft, ha az 555-ösök helyett 777-eseket veszel, akkor 133.499Ft, ha pedig előre NS-777-eseket, hátra meg 555-ösöket raksz, akkor 171.500Ft.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák