Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • popp

    tag

    válasz kimi02 #7178 üzenetére

    Előre leszögezem, nem vagyok otthon a témában, de ezek a hangfalak nem rosszak, nem? Az ára passz..

    "A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

  • BBéci

    titán

    válasz kimi02 #7178 üzenetére

    Véleményem a következő.
    2003. őszén kaptam tesztelésre egy a tiéddel megegyező hangdoboz szettet, hozzá Denon AVR 1804 erősítőt, ami durván ugyanolyan (picit nagyobb) teljesítményű, mint a Yamahád. A Denon ára akkor 160000 Ft volt.
    20 négyzetméteres nappalimban sem volt meggyőző a cucc hangzása. Tisztán, szépen szóltak a Celestionok, de nem volt bennük elegendő kakaó. Ha érdekel az erről írt tesztem, emailben elküldhetem.
    Mostani, 22 négyzetméteres moziszobámban kipróbáltam néhány igazán komoly erősítőt (Denon AVC-A1XV 10x220 W, Pioneer VSA-AX10i, Arcam AVP700/P1000 2 kilowattos táppal)
    és egyiket sem találtam túlzottan erősnek. Alapigazság, hogy teljesítményből sosem lehet elég.
    Hangdobozokból pedig akkorát kellene választanod, amelyek képesek alaposan megmozgatni a levegőt. Ahhoz 20-as mélyhangszórók kellenek, hozzájuk egy 38 centis szubbal.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Aktív témák