Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    kezdem kinőni az rpi-met és megunni az összevisszaságot ami itthon van, szeretnék mindent egy szerverre költöztetni. Ezekre használom/használnám a jövőben: Home assistant, NAS funkciók, Omada sdn, NVR funkciók, plex átkódolásal (ritkán) + ki tudja mit találok még ki a jövőben...
    Arra gondoltam, hogy vennék egy tiny PC-t, pl. egy ilyet vagy ehhez hasonlót valami i5 procival, 8-16Gb rammal és SSD-vel. A NAS és NVR szolgáltatást egy külön enclosure-el oldanám meg később. Ez így mennyire jó ötlet? Vagy ti hogy oldanátok meg?
    Hely van bőven, fogyasztás kevésbé szempont, zaj közepesen fontos.

  • PHenis

    senior tag

    Sokan írtatok, köszi mindenkinek :))

    Mondjuk egy ilyen pl? Valahol van itthon 8GB ramom egy hasonló brand gépből, úgy akkor i5, 16GB ram, 256 ssd. Ez így elég lenne a proxmoxnak pár VM-el nem? Erőforrásigényes feladatokat nem nagyon végezne esetleg a plex átkódolás nagy ritkán...
    Ha jól néztem akkor van a lapon több USB3 csati, 16x, 4x és 2db 1x pcie slot és 5db sata csati is így van bővítési lehetőség.

    Mennyire bírják ezek a gépek a 24/7 üzemet? Gondoltam vásárlás után újrapasztázom meg kiporszívózom esetleg a coolereket érdemes cserélni valami csendesebb/tartósabb fajtára?

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    köszönöm mindenkinek a tanácsokat :R , hallgattam rátok és elengedtem a tiny PC vonalat (pedig olyan cuki...) és végül egy Fujitsu D956 SFF gépet vettem. 4 ram, 5 sata és egy M.2 slot valamint pár pci-e slottal ez így bőven elég lesz nekem sztem itthonra egy darabig. Proxmox már fent is van, ismerkedek vele... Így elég könnyűnek tűnik eddig, hogy kb. mindenhez van valahol egy script ami megcsinálja a dolgokat :D

    Még a nas része nem állt össze a fejemben, hogy hogy lenne jó de még annyira az elején vagyok, hogy kérdezni sem tudok...

  • PHenis

    senior tag

    Üdv újra,

    sikerült nagyjából belakni a szervert, proxmox került rá, szépen megy, amit szerettem volna kb sikerült (homeassistant, omada, mqtt...) egy dolog van még amiben tanácsra volna szükségem:

    - elnézést ha szakmailag nem jó szavakat használok néhol vagy logikai hibákat vétek, próbálom megérteni a dolgokat -

    NAS, torrent, plex közötti adatmegosztást hogy érdemes csinálni? Truenas core, transmission, plex előfizu nélkül.
    Olvastam sok féle megoldást, de nem tudok dönteni mert nincs tapasztalatom ilyen téren. Alapvetően két utat látok. Vagy valahogy megpróbálom bemountolni truenas alatti poolban lévő drive-ot a proxmox host-ba és tovább passzolom (bindmount ha jól rémlik) a torrent és plex lxc-knek, vagy a truenas-ban csinálok pl egy megosztott hálózati mappát ami amúgyis kell a windows-hoz és azt csatolgatom fel az lxc-kben.

    Első megoldás kicsit tákolásnak tűnik nekem, a másodiknál meg sztem egy csomó felesleges utat megtesz az adat, pl mikor plexet használok, truenas pool --> networkre ki, plex ip-n vissza, plex átkódolás mondjuk, majd plex ip-n ki és tv-be be. Vagy ezt nem jól látom?

    Adjatok már tanácsot légyszi, hogy merre induljak el, hogy stabil legyen és jól működjön. Jelenleg a truneas-nak át van passzolva 1 szem disk csak játszani. A komplett pci-.t nem akarom átdobni, mert kell majd disk az nvr-nek is pl.

    Köszi aki végigolvasta és ad tanácsot. :))

  • PHenis

    senior tag

    Ez: "közvetlenül átküldi két vm között a hálózat nélkül"
    és
    ez: "A hypervisor rövidre zárja az utat a VM-ek közti file megosztásnál, nem kell körbemennie a hálózaton."
    első hallásra kicsit veszélyesnek hangzik nekem, bár sebesség szempontjából üdvözölendő és biztos ki van találva, hogy jó legyen.

    Ezek fényében a második megoldás már nekem is szimpatikusabb.

    qqcqqc: Azért mert ahogy olvasgattam a core régebben létezik (talán kiforrottabb emiatt), több tutorial van hozzá és ha csupán NAS funkciókra kell akkor gyorsabb, kisebb erőforrásigényű. A scale annyival több hogy lehet abban is futtatni dolgokat és amíg el nem olvastam a kommentedet, azt gondoltam minek a vm-be még konténer mikor proxmox-on fut az egész ami alapból erre van. De így most újra elbizonytalanodtam csak már most másik két opció között :DDD

  • PHenis

    senior tag

    válasz bambano #8504 üzenetére

    Felraktam a scale-t. qBittorrent fut benne, sikerült beállítgatni nagy nehezen. Így már majdnem minden kész van csak a plex-el nem boldogulok.

    A scale-ben lévő plex sehogy nem akart működni fiók nélkül, így visszaraktam proxmox alá ahonnan már egyszer működött. Linuxok között NFS, oké. Megcsináltam truenas alatt a megosztást, bemountoltam a proxmox plex console alatt. Onnan elérem, látszik minden, nanoval meg is nyitottam valami nfo-t...
    Plex weben nem látszanak a filmek, a plexlogban 13: Permission denied hibaüzik vannak minden filére. Már úgy széthekkeltem minden emiatt, hogy már mountolni sem tudok semmit jelenleg (mount error(16): Device or resource busy), szóval parkolópályára teszem a projekt ezen részét egyelőre.

    Ez a linux jog meg felhasználókezelés nagyon fel tud idegesíteni :))

    Amúgy ezt nem tudtam megfejteni: "mondjuk jó eséllyel ilyenkor a plex feleslegessé válik, de ezt azelőtt lehetett tudni, hogy megkérdezted."

  • PHenis

    senior tag

    válasz bambano #8512 üzenetére

    na jó, de console-ról elérem és működik, plex alkalmazás alól van a gond, viszont ott nem tudok írni. A gyűjteménybe vagy mibe tudok mappát hozzáadni meg ilyenek.

    Egyébként jól értem, hogy fölösleges lenne a proxmox-al bajóldni mert egy sima linux setup alá is fel lehetne tenni mindent? A homeassitant aminek külön lemezképe van meg az omada sdn (ebben nem vagyok biztos) azokat hogy futtatja ilyenkor az ember?

Új hozzászólás Aktív témák