Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csicsaaa

    tag

    Sziasztok!
    Nem tudom jó fórumon teszem fel a kérdésem, de arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges SD kártyát direkt forrasztással vezetékkel csatlakoztatni USB kábelhez? Az USB ugye 4pin-es, és itt jön a fejtörő, hogy az SD kártya meg 9pin-es. Egy NAS-nak az OS-ét szándékozom rajta futtatni (Linux), elkülönítve így a média tartalmat tároló HDD-től.

    Védd a fákat, egyél hódot!!!

  • csicsaaa

    tag

    Sziasztok!

    Kezdőként a szerver építés világában lenne pár kérdésem, amelyekre remélem kapok is választ! :(((
    Az első, hogy hálózati megosztással HD és fullHD filmek nézésére DLNA-n elég-e 256MB memória! Sajnos az Upgrade nagyobbra drága mulatság, mivel DDR1-es notebook. A grafikus felület nagyon leterheli a masinát!
    A második, elképzelésem szerint elsősorban ezt egy torrent szervernek szánom, ezzel a memória mennyiséggel GUI nélkül. Milyen jól és hatékonysággal tudok configolni torrent klienst csak karakteresen?
    A harmadik, hogy így egy mobil alkalmazással grafikusan tudom-e managelni és/vagy felügyelni a szerveren futó le-feltöltéseket?
    A letölteni kívánt filmeket, ezzel a kivitelezéssel hogy tudom, egy másik, windows-os gépről elindítani a letöltést, autómatikusan a szerveren? Lehetséges azt beállítani hogy egy, a szerveren lévő mappából/tárolóból autómatikusan elkezdi letölteni a belemásolt torrent fájlt a szerveren futó kliens??

    Remélem érthetően írtam le az elképzeléseimmel járó kérdéseimet. :DD

    Védd a fákat, egyél hódot!!!

Új hozzászólás Aktív témák