Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fugitive05

    csendes tag

    Sziasztok!

    nem találtam megfelelő topikot, talán ide illik a legjobban a problémám!
    Nemrég vettem egy Creative GigaWorks ProGamer G500 típusú 5.1-es hangfalszettet. Eddig együtt volt az 5+1 hangfal, de most szeretném elrendezni, hogy igazán kijöjjön a térhatás. Sajnos a gyári kábelek nem elég hosszúak, ezért megfelelő hosszúságút kellett vennem. DE. így egyben ugye nem gyártanak méretre, ezért a boltban kaptam kábelt, és egy fekete dugaszt, ami a subwoofer hátuljába megy. (Előre is elnézést, de nem vagyok otthon ebben a témában, nem tudom, hogy minek mi a pontos megnevezése)
    Hangrendszer
    Így néz ki a hátulja, és ezen az oldalon látszódik az is, hogy magába a hangfalba 2 ágon megy az áram, van egy + és egy - .
    A tényleges kérdésem pedig most jönne:
    hogyan kell bekötnöm abba a fekete dugaszba a kábelt, hogy a pozitív a pozitívon, a negatív pedig a negatívon legyen?! (műszerem nincs, amivel kimérhetném) Fekete dugasz
    Egy másik kérdés: ha hasraütés szerűen a 2eres kábel egyik részét bekötöm az egyik helyre, a másikat pedig a másikra, összekötöm a rendszert, és sikerült a negatívot a pozitívra kötnöm, és fordítva, akkor az egyből tönkre is teszi a hangfalamat, vagy csak nem szólaltatja meg? Mert nem mindegy... Ha csak nem szólaltatja meg, akkor tudom, hogy fel kell cserélnem, de ha hazaküldi a rendszert, akkor ugrott az egyik hangfalam.
    Várom a segítségeteket, és előre is nagyon szépen köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák