Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Soká #30002 üzenetére

    Jó, tehát vegyük úgy, hogy a doboztest létrehozásában lenne részedről hozzáadott érték a DIY-ban, az elektronikai rész kapcsán csak összeforrasztani akarnád, amit megbeszélünk - nyilván forrasztani azért tudsz. És remélsz egy adag pénzmegtakarítást a gyárihoz képest az elérendő minőség függvényében, nem számolva át munkaóraként pénzbe a belefektetett hobbiórákat.
    Én azonban, ha dolgozni fogunk az ügyön, kitartóan hozzá fogom tenni azt a szempontot, hogy olyan hangdoboz készüljön, aminek szereted a hangzási karakterét, azazhogy jobban szereted, mint más hangzási karaktereket. Ugyebár, minden minőségi kategóriában többféle kompromisszum hozható létre a hangzási karakter tekintetében, és mindig csak kompromisszum. Húzd meg, ereszd meg a sokféle, többségében egymás ellen játszó paraméter mentén. Nyilván annak a nálad levő két-három gyári hangdoboznak a karakterbéli kompromisszumaival sem vagy eléggé elégedett, mást tartanál jobbnak az adott árért. Erre majd visszatérünk. Függetlenül attól, hogy nekem éppenséggel vannak már kész javaslataim hangszórótársításokhoz számodra, de annak letisztázása még kicsit odébb van, odáig még el kell jutnunk - ígérem, nem fog nagyon Soká tartani (ééérteeed! nem fog Soká, ééérteeed! röhhöööhöhöhööööhhhö).

    Most többrészes kérdés jön, de lineárisan jönnek a részek, te is ugyanebben a sorban gondold és válaszold meg őket.

    2.a. kérdés:
    Már elhatároztad, hogy akarsz DIY hangdobozt építeni, ha megkapod a szükséges segítséget, vagy még csak gondolkodsz rajta, hogy akarod-e vagy sem?
    2.b. kérdés:
    Ha megvan az elhatározás, mikortól indulna a projekt, ha abból indulunk ki, hogy megkapod a szükséges segítséget?
    2.c. kérdés:
    Kb. mekkora összeget szánnál az egész projektre kifizetni? Miért annyit?
    Azzal nem vagyunk beljebb, ha meghatározzuk, hogy egy hangszóró, egy kondi, egy tekercs... mennyibe kerüljön, azzal vagyunk beljebb, ha meghatározzuk, hogy az egész projekt mennyibe kerüljön anyagköltségileg - lehetőleg X forintból jöjjön ki, de Y-nál semmiképpen se legyen több, Y nagyobb, mint X. Tehát körülbelül mennyibe kerüljön az egész hangdoboz cakkompakk? Mert ezen múlik az értelmesen szóbajöhető kostrukciók köre - nyilván azon belül, hogy "hagyományos" dinamikus hangszórókkal dolgoznánk, nem állnánk neki például elektrosztatikus planárt építeni.
    2.d. kérdés:
    Úgy vesszük, hogy ha van komoly elhatározás részedről, akkor például én teljeskörűen segítek végigmenni az úton az elejétől végéig, elkerülve a kátyúkat. Mások meg nyilván belekibickednek. Min múlik, hogyan döntöd el, hogy megbízol-e bennem olyan kérdésekben, amelyekhez bevallottan nem értesz, én pedig azt állítom magamról, hogy értek hozzá? Mi lenne a kitartó bizalom alapja? - mármint azon kívül, hogy én láthatólag értelmes embernek mutatnám magam a folyamat során, és didaktikailag hatékonyan magyaráznék, mindig felmutatva a lényeges döntési alternatívákat olyan kérdésekben, amelyeknek számos, de mindig csak többé-kevésbé "helyes" megoldása létezik. Miért hinnéd el például nekem, hogy miután kiszedegetem belőled harapófogóval, hogy mi lenne jó neked, olyan megoldásokat javasolnék, amelyek abba az irányba hatnának, hogy a lehető legjobbat közelítse a végeredmény általánosságban is, és különösen a te ízlésedhez képest (lásd kényszerű karakterkompromisszumok)? A projekt munkálatainak zöméhez bevallottan nem értesz, és nem is akarsz érteni, ehhez képest miért bíznál meg például bennem, hogy az általam majd mondottak a szóbajöhető okosabb mondások körébe tartoznak? Stagediving?

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Soká #30002 üzenetére

    Szerintem jobb ha kivalasztasx Troels oldalarol egy neked anyagilag is szimpatikus tervet, a doboz mereteket tartva tervezel magadnak egy csinos dobozt, minden mast lemasolsz onnan. Van ott valasztek boven.

Új hozzászólás Aktív témák