Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikisys

    őstag

    válasz shalafi66 #24316 üzenetére

    Sajnos ebből viszont Mi, mint vásárlók, nem profitáltunk semmit, hiába a nagy emberek munkája, akadémikus okoskodása, ha ennek nincs a gyakorlatban látható pozitív eredménye.
    Nagy összefüggések még nem jelentenek semmit, ezt már ismerem, elmúltam már 20-éves.
    A maradi számításaim pedig nem 50-évesek, csak másképp számolunk, Mi figyelembe vesszük azt, ami a működés során előfordul és mérésekkel igazolható és hallható is. (Dickason, Vanderkooy, Linkwitz könyveit is ismerem, olvastam és felhasználom belőlük amit tudok.)
    25-30 éve még nem gondoltak arra, a VT-nál, vagy H2000-nél biztosan nem, hogy az a habszél, melyik, milyen habszél(?) meddig bírja. A JBL2235, vagy 2231 habszéle is elporlad, 15-20-év alatt, láttuk, hallottuk, igaz felújítva szépen tudta a specifikációját(!) a javító KIT alapján. Ez a dícséretes, hogy ilyen "öreg" hangszóróhoz van eredeti javító KIT-je.
    Az elmúlt 25-30 évben nem volt igazán nagy fejlődés a hangszórógyártás területén, világviszonylatban.
    Ma ez, amit látunk nem fejlődés, csak a meglévő ismert anyagok kombinációinak variálása, ez nem újdonság.
    -
    Amit Te fejlesztesz, alakítasz, az nem mérvadó, mert egyedi és hiába teszed ki a lelked, akkor sem kelt bizalmat sok emberben. Én bíznék benne, ha mindig, mindenhol beszerezhető lenne, 20-év múlva is, mert legyek optimista, ha valami ma jó, akkor az 20-év múlva is lehet jó.
    Nem tetszik neked a SAL, meg sok egyéb gyártó, vagy forgalmazó terméke, de nem mondasz egyet sem, ami elfogadható, azok, vagy ezek helyett és nem rosszabb, mint amit Te készítenél, ha akarnál.
    -
    Na, ma sem jutottunk előbbre, de legalább a szót szaporítottuk.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák