Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz kenwood #84557 üzenetére

    szerintem elég két oldalt a láb, annak a tetejére konyahai munkalap, vagy dupla 18-as bútorlap
    a lábak a falhoz rögzítve, a munkalap ezek felső élére fektetve, rögzítve
    táncolni lehet a tetején ezek után
    páros táncot akár

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • totron

    addikt

    válasz kenwood #84557 üzenetére

    Mas a rovidtavu terheles es mas a hosszu. Butorlapot ilyenre - meg igazi, tomor fabol sem - hasznalnek, plusz a rendszeresen paradus kornyezet miatt a vetemedes is befigyel, az atlagnal jobban is, ez, es a tetemes suly mindenkepp kizarja az otletet ebben a formajaban. Merevitest mindenkepp igenyel.
    Nincs mosogatogepem, de ha csinaltok manualis elomosogatast adott estben vagy barmilyen mas okbol nedvesen vennetek ki vagy raknatok be az eszkozoket akkor bizony ott csuf, konyekig valo cseppfolyas lesz a jutalom a mar egy kicsit is felfele nyulkalas miatt hulye erzes, ruha ala is bemegy, bar a hasznalo testmagassagatol is fugg. Mas a mosogato fole applikalt szaritoval gondolta a helysporolast, hat nem koszonte meg utana maganak az otletet, nem valt be.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz kenwood #84557 üzenetére

    A 18 mm-es bútorlap elég lesz, ha az IKEA, Jysk, stb franciaágynak is el meri adni. De létezik 25 mm vastag bútorlap is.
    A két oldalsó láb teli bútorlap, a hátsó lap pedig 2 darab 20 cm széles bútorlap keresztben. Egy fent, egy valahol lent, így a doboz hátulja is részint nyitott, a bekötési pontokhoz szépen hozzáférsz.
    A fedlap ráüljön a keretre, tiplizd össze és csapragasztó.
    A lábak alsó élébe 2-2 darab M8 tessauer anya és bele M8 csavar műanyag csavarfejjel, amolyan szintezhető bútorláb gyanánt. A szintezés előnyei mellett az is hasznos, hogy a bútorlapot elemelei a talajtól, esetleges víztől.
    A lapszabászatban minden élt élzárass, ami szem előtt van, azt 2 mm ABS élzárással, a többinek jó a vékony 0,4 mm is. Az élzárás alatt sokkal kevesebb nedvességet vesz fel, mint élzárás nélkül.
    Fedlapnak használhatsz 28 mm vastag konyhai munkalapot. Lapszabászatban könnyen lehet, hogy van valami kimaradt anyag pici pénzért.

    totron: igazad van, más a hosszú távú terhelés, de azért 60 kg messze nem a világ. Egy beépített hűtőhöz sem agyalnak túl egy szekrényt, súly meg több van hasonló szélességű korpuszban.

    pjen: mosogató feletti szárító alatt gondolom, a mosogató feletti szekrény alsó polca helyett berakott csepegtetőt érti. Én is ordas nagy baromságnak tartom, nem valós helyspórolásnak.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Inhouse

    őstag

    válasz kenwood #84557 üzenetére

    Én sem kockáztatnám ezt csak bútorlapból. Mégiscsak egy gép, ami még vizet is használ.
    A hagyományos bútorlap "H" összefogatás sem lenne jó, hiszen elég komoly erő hatna a bútorlapra a csavarokon keresztül.
    Én 4 gépet építettem a konyhába, 2-2 egymáson. Természetesen a nehezebbek/mozgósok lent, a statikusak/könnyebbek fent. Így a mosógép alul, felette egy kis fagyasztó, mellette egy mosogatógép alul, felette a szárítógép. A váz 40*40-es zárt szelvény 2 darabból, hogy be tudjuk vinni a házba a hegesztés után... :) Egymásra ülnek, elcsúszás kizárt és össze is vannak csavarozva. Alul állítható komolyabb teherbírású lábakkal (8db). A készülékek egy a keretbe beleilleszkedő bútorlapon állnak, ami alá szintén zártszelvényből merevítők vannak hegesztve, a lábak vonalában. Az egészet úgy számoltam ki, hogy a rácsavarozott bútorlapokkal pont illeszkedik a konyhaszekrény folytatásaként. Most már évek óta stabilan működik.

    Üdv Inhouse

Új hozzászólás Aktív témák