Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Nikaré #81893 üzenetére

    Pici halmok, mint a csipet só, az biztosan valami faevő bogár.
    Így beépítve a biztos megoldás az elgázosítás, csak macera bezsákolni a tetőszerkezetet és nem is veszélytelen. Hőkezelés, szárítás nem játszik, a felületi védelem meg eső után köpönyeg most már.

    A képen parketta mintaállvány alatt lévő por volt. Mivel fehér, ezért azt hittem, hogy a gipszkarton álmennyezetről hullott le. Elpakoltam, eltakarítottam, majd pár hétre rá megint előjött. Ekkor még a mintákon nem látszott semmi. Újabb pár hét, újabb halmok, akkor többen tüzetesen átnéztük a mintákat és az egyik mintatábla hátulján voltak az apró, tűszúrásnyi nyomok. Eltüzeltük azt a mintatáblát.
    Az érdekesség, hogy pont az egyik füstölt tölgy mintatábla volt. A füstölés egyfajta ammóniakezelés, ami elöli a fát és mindent, ami benne van. A rovar a sima tölgy hordozóréteget rágta meg...
    Szerencsére csak azt az egy táblát, sem az állványnak, sem az alatta lévő parkettának nem lett baja.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák