Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inhouse

    őstag

    válasz Stylewars_kp #72934 üzenetére

    Ha eddig nem volt rágcsáló a padláson, akkor egy ilyen akció után lesz.
    Nekünk simán egy háló volt a cső végén a padláson, így vettük a házat. Minden ősszel ott randalíroztak a paticsban. Amióta ki van vezetve a falon kívülre és persze raktam fel csapdákat is, azóta nincs ciriburi...ami után igen fáradtan kel az ember reggel, mert ezek éjjel/hajnalban szeretnek randalírozni.
    A tetőn kivezetés sokkal drágább móka, azok a kivezetők borsos árban vannak. A zsaluból a szomszéd tanácsára nem a 3 lamellást vettük, hanem ahol egy lap zár. Neki bevált, a másikat kinyitotta a szél és csapkodta. Na nekünk az egy laposat is csapkodja. :)

    Üdv Inhouse

  • hzsolee

    őstag

    válasz Stylewars_kp #72934 üzenetére

    Nem tudom mi az a cseppgyűjtő (na jó, sejtem), de a képen látható megoldásnál a csőből a lakásba dőlni fog a víz. Főleg mint ma is, amilyen gec_ idő van. Tudom mert nálunk is ilyesmi megoldás van. Én simán kivezettem a padlástérbe, mert kb nulla a tetőszigetelés, de akinek nem, ott inkább a szabadba ildomos... Naszóval, azt a csövet jól körbe kell szigetelni, hogy ne abban csapódjon le a pára.

    Ja igen, mint a kollega is írja, normális csappantyú nem árt, mert ha nem jó akkor bizony a meleg husssssss A három lamellás szeret fennakadni is. Rács is legyen. Meg nagy csöcsök, ja ezt nem ide... :D

    [ Szerkesztve ]

    A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stylewars_kp #72934 üzenetére

    Nekem is hasonló módon van megoldva mint a képen, már több, mint 3 éve és semmi gondom nincs vele. Igaz nekem felxibilis cső van felküldve a padlásra (átszellőzős padlás) és a cső a képen lévővel ellentétben a "derékszögű" kanyar után még vagy jó 1,5-2 méteren át lejt kifelé a hátsó udvar felé (egy ferde cső lényegében az egész), így ha le is csapódik benne a pára, az ki fog folyni az udvarra. A cső vége a terasz teteje fölé van lógatva (a padlástérbe belógó rész fölé), hogy az esetlegesen mégis megjelenő pára/kondenzvíz (ugyan még nem találkoztam vele) az ide tudjon csöpögni és egyszerűen a terasz csatornája (majd ha lesz, mert azt még nem csináltam meg), majd szépen elvezeti. Nem gondoltam túl a dolgot, de eddig nagyon jól bevált, igaz nem használjuk túl sűrűn az elszívót. :B

    Ja és fafödém meg stukatúr, de egérrel még nem találkoztam a padláson, nincs se rács, se lamella se semmi. A szél sem tudja birizgálni, mert ugye szélvédett helyen van. Az is igaz viszont, hogy van macskám, ami fel tud menni a padlásra (és ő elég kövér, szóval lehet mégis csak van egér ott fenn, csak én nem találkozom vele :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák