Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz do3om #67259 üzenetére

    "...a sűrű szövetszerkezet összetapad, vízkő rakódik rá, kizárt hogy ugyan úgy jó legyen tovább."

    Calgon. :D Viccet félretéve, tényleg segíthet a vízlágyító, de maga a mosás (bármilyen adalékanyaggal ellátott hiper-szuper mosószert is használsz) is roncsolhatja az anyag szerkezetét. Pl. simán lehet, hogy egy bizonyos sűrűségű szövés ritkább lesz, vagy ha nem is ritkább, a kis bolyhok a főbb szálak közül kimosódnak, lelapulnak, és még gyengébb lesz az szövet mikrorészecske-megfogó képessége.

    (#67258) Barret001
    Én nem érzem magam betegnek (tesztet sem csináltattam még), mégis ha szökőévente egyszer vásárolni megyek, felveszem a maszkot és kesztyűt húzok (otthon dolgozó vállalkozó vagyok). Pontosan azért, mert simán lehet, hogy éppen talpon, tünetmentesen hordom ki... és esetleg terjesztem. Tényleg az lenne az igazi, ha aki tudná, elszeparálná magát és maszkot/kesztyűt húzna ha mégis közösségbe megy. Csak ugye az ember hiú, büszke és egy maszkos ember láttán elkezd pánikolni. Sajnálatos társadalmi beidegződés, amit muszáj lesz tudnunk levetkőzni, különben...

    Persze, mondhatjuk, hogy ezek a maszkok fabatkát sem érnek, hiszen itt szelel, ott szelel stb. De ha minimális mennyiségű nyálat megfog (akár kifelé, akár befelé), már volt haszna. :K

Új hozzászólás Aktív témák