Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    válasz #49191 üzenetére

    Ez így szerintetek menne?

    A két végálláskapcsoló alapjáraton zárva van, és csak akkor nyit, ha a motor hozzáér. Tehát már most látom, hogy rossz a rajzom! :D (negál kapcsoló biztos létezik a világon. :P)

    A tápot, meg a motort nem rajzoltam bele, de remélem érthető mi akar lenni az ábra.
    A motor "ezen ágán" jobbra, a másikon balra tekeri a kábeled, ergo "ide oda" mozgat.

    A motor végére a feltekerés pedig valami techniklegóból kioperált alkatrész (ott sok ilyen kábel feltekerő van), esetleg magnókból kiszedhetsz, vagy faragsz fából. :DDD Igazából azt sem tudom, mit mennyit akarsz rátekerni, ezért nem tudok "okosabbat" mondani. Elnézést. :\

    [ Szerkesztve ]

  • creation

    senior tag

    válasz #49191 üzenetére

    Szervusz,

    "honnan lehet tudni, hogy egy motorban 90°-ban elfordított váltó van?"

    Ha a motor tengelye és a kihajtó tengely nem párhuzamos, akkor általában 90°-ban vannak egymástól. Ezt a hajtási formát ritkán használják kúpkerékkel (talán csak kisautóknál). Elterjedtebb felhasználási módja a csigakerekes átvitel, ami egyben önzáró is.

    "ha esetleg nem tolómotort vennék, hanem ilyen hagyományos forgósat... ezekből általában csak egy 1-2cm-es kis nyúlvány jön ki, ami forog. Hogy tudnám ezzel a legegyszerűbben megoldani, kb 25-30cm kábel fel és lecsévélését? Gondolom ez a kis nyúlvány önmagában kevés hozzá, szóval valamihez csatlakoztatnom kéne, de nincs ötletem mit forgassak meg vele."

    Tolómotor? Ez mit jelent a te megfogalmazásodban? Hagyományos forgós?
    Az a kis nyúlvány a hajtó tengely :)

    Nos ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy milyen kábeldobra van szükséged, előbb tisztáznunk kell pár apróságot.

    A teljesség igénye nélkül:
    - kábel pontos hossza,
    - ráhagyás mértéke,
    - dob minimális (belső átmérője, magátmérője) átmérője,
    - hajtás átmérője (tengely átmérő),
    - dob szélessége,
    - maximális hely nagysága (ahova beépíted)

    Ha ezeket letisztáztuk, akkor le tudom neked gyártatni műanyagból a dobot (csévét).

    Nem szabad a feladatot túlbonyolítani, ha csak az a fontos számodra, hogy fel meg leengedhesd a projectorodat. Bár még nem világos számomra teljesen, hogy melyik is a cél...

    De két lehetőség van előttem és annak több verziója:
    1. - 1db kábeldob és 1db csukló a tartó lapon. kábel a tartó lap elejéhez, a csukló pedig a végéhez kapcsolódik s "felhajtja" a projectort
    2/a - 2db kábeldob egyik a tartó elejét, a másik a tartó végét emeli egyformán egészen a kábelek elágazásáig
    2/b - 4db kábeldob 2 tengelyen, mely a tartó négy sarkát emeli

    Az első verziónál elég 1db motor ami a felhajtást végzi.
    A második két verziónál 2 vagy 4 motor kell, vagy 1db motor de egy komplett hajtáslánccal egyberakva, hogy mind a 2 vagy mind a 4 dob hajtást kapjon.

    Van még egy lehetőség, bár nem biztos, hogy olcsó... Az pedig az orsótengely. Vagy ha spórolni szeretnél, akkor a menetes szár (bár az utóbbi megmunkálási minősége okán szorulhat, jobban kell karbantartani).

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz #49191 üzenetére

    Közben eszembe jutott ez+az, ha van erőd és időd keress privátban :)

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák