Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Andrew_31 #48662 üzenetére

    Igen a szervó nagyságrendekkel jobb, viszont nagyságrendekkel drágább is. Szerintem csak akkor éri meg, ha ténylegesen keres is a géppel az ember. Nekem például eddig még 0 Ft-ot hozott a gép, szóval addig felesleges rá még többet áldozni. Ha jól értettem ők szeretnének majd "piacra is lépni" vele, szóval plusz egy a szervóra ebben az esetben. :K

    A lépésvesztés mondjuk egy olyan dolog, hogy vagy előjön, vagy sem. Neked egy brutális fém vázat (jó értelemben) kellett mozgatnia a vezérlésnek és a léptetőknek, ahol könnyen előjöhetnek "határesetek" a terhelésben, ahol ez bekövetkezik, főleg ha még fémet is mar az ember. Nálam például még nem volt ilyen eset bár fémet még nem is munkáltam meg a géppel. Ez majd kiderül, ha odajutok. Eddig nekem nem volt gondom. :N

    Én inkább úgy voltam vele anno, hogy hobbi szintre legyen inkább lassabb a gép, de olcsó is egyben, mint, hogy "tökéletes" legyen, de a gatyám is rámenjen.

    A tervezéshez visszatérve igen. Most én is úgy állok neki a következő gépnek, hogy a vezérlésem, a léptetők a lineáris tengelyek stb. mind-mind adottak. Ehhez kell vázat terveznem. Nagyjából szinte ugyanakkora lesz a gép, mint a mostani, csak sokkal-sokkal merevebb lesz a fém váznak (váz részeknek) és az új alátámasztott tengelyeknek köszönhetően, valamint pontosabb is lesz az új meghajtásnak köszönhetően, ami most már szinte biztos, hogy szíjas lesz, így nem kell a hajtás minden egyes elemének tized-század milliméter pontosnak lennie, le tudom gyártani az elemeket a mostani gépen is. Nekem amúgy is csak aluhoz kell maximum. :K

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Andrew_31 #48662 üzenetére

    Köszi, hogy megosztottad velem.
    A fórumokon én is sok gépet látok, de látatlanban (gép nélkül), pár infó jutott csak el hozzám.
    Robusztus váz, ami a rezgéseket elnyeli fém megmunkálásnál nem árt.
    Szervomotor, lineáris léc, a pontosságért stb.
    Pár dologban viszont tapogatózom csak... elvileg a szervomotort ahogy megközelíti a koordinátát lassítani kellene valahogy nem? Erre gondolom valami alprogram, vagy a vezérlő firmware mókolás lehet megoldás.
    CNC drive.hu-n nézelődtünk körbe, de nem tudom merre érdemes körbelesni motorért, és alkatrészekért.
    Használt cuccok gondolom felejtősek, mert ki tudja mit kapott az élettől eddig.
    Ami kb. tisztázódott, hogy puha fém (réz, alu.) illetve fa megmunkálásra használnánk.
    Ha jól sejtem acél megmunkálásra kihegyezett gép jóval többe kerülne.
    Nem szeretném sem alul méretezni (pontatlan gyenge gép), sem túllőni a célon (sok plusz pénz kiadás).
    Gondolom a váz szerkezete, anyaga, súlya is befolyásolja, hogy milyen erős motort kell rá venni.
    Más marómotornak vesz akkorát, mint Te a mozgatáshoz használsz. :D
    Találtam pár képet, ha nem baj majd belinkelem ide is, kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy hasonló vázat lehetne-e fenti célra használni, de még van egy kis elintézni valóm előtte. :)

Új hozzászólás Aktív témák