Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tagagaba53

    tag

    válasz #90933760 #48179 üzenetére

    Köszi a linket ! Mivel csak a mélynyomó búg-búgott, így jobb híján
    egyszerűen lehúztam a panelről a hangszóró madzagot. :)
    Igaz így nincs dum-dum a zene vagy a film alatt, de nem is búg. :D

    [ Szerkesztve ]

    - Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

  • válasz #90933760 #48179 üzenetére

    Nahát ez érdekes. De nálam még érdekesebb ami van :D

    Van egy földeletlen erősítő, ami földelt PC-vel van kapcsolatban meg egy földelt aktív méllyel. A pc-hez kapcsolódik egy modem is, amihez a net koaxiálisan csatlakozik. Valamint az UPS is csatlakozik a 230V mellett USB-vel a leállításprocedúra miatt.

    Induláskor az erősítő kezd, majd a mély és kattanást követően indul a PC. Van az erősítőnek egy érdekes tulajdonsága: ha kattanás előtt nem váltok üres bemenetre és így kap jelt a PC felől az egyik oldal kicsit halkabban szól egy ideig... ha ilyenkor váltok bemenet váltáskor jó kis pattanás jön a hangfalakból, de párszor megismételve egyre halkabb végül megszűnik. A ballance problémát úgy kerülöm el, hogy induláskor még a kattanás előtt üresbe váltok, kattan, odafordítok a PC bemenetre és akkor egyből egyforma mindkét oldal és a másik módszerrel szemben semmi pukkadozás nincs.

    Zúgással kapcsolatban csak akkor hallani ha üresben van bemeneti jel nélkül. Ha PC bemeneten van olyan a zúgás hogy oda kell hajolni a szabadtéri magas sugárzóhoz hogy halljam. Külön érdekesség, de mostanában nem tapasztalom, hogy ha újraindítom a gépet a PC bemeneten maradva az üreshez képest halkabb zúgást hallani addig amíg a Windows vélhetően be nem kapcsolja a hangkártyát. Ja és a zúgásban nincs mély frekvencia, inkább valami magas frekvenciás katyvasz.

    Tehát van háromfajta zúgás:
    -kicsit hangosabb ha üres bemeneten vagyok
    -kevésbé hangosabb ha a PC éppen indul/újraindul és PC bemeneten vagyok
    -észrevétlen ha a PC bemeneten vagyok és a PC jelt ad

    Egyébként az egész rendszer két szünetmentesen osztozik, két külön kábellel, de egy ponton a 4es fali aljzatba csatlakozik. Kérdezném hogy okoz e ez problémát, mert már vagy 10éve hogy megvan az erősítő, a "kapcsolási séma" változatlan csak a wattok változtak közben ;] a szünetmentes világ meg 6éve köszöntött be. Nem történt semmi olyan káresemény ami így a földhurokra vezethető vissza. De érdekességképp beírtam ide, meg ha valaki gondolja elemezheti és pár szóban megoszthatja gondolatait erről az egészről :))

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák