Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Turul

    tag

    A következő helyen [link] találtam az alábbi szöveget, a topik elejét tekintve érdekes lehet:

    ''A digitális kimenet minősége viszont a kódolóchiptől függ, jelen esetben a CMI8738-tól. Ezen belül a digitális kimenet minősége nem csak a számolási algoritmusokon múlik, hanem a keretek időzítésének pontosságán is, az időzítés pontosságát jitternek nevezik (fáziskésés az előző kerettől számítva), minél nagyobb ez az érték annál nagyobb a torzítás a kimeneten, mert a vevő a keretek hosszából tudja előállítani a mintavételezési frekvenciát. Ha ez állandóan változik a nagy eltérések miatt, a vevő D/A átalakítója is csak fázishibákkal tudja előállítani az analóg jelet. Ha digitális erősítőt használsz, a hibák közvetlenül kerülnek a kimenetre, mert vagy a SRC-nél, vagy a PWM modulátornál ugyanígy jelentkeznek az eltérések. Nem akarok senkit lehangolni, de a CMI8738-ról, és általában a CMI chipkészletekről még semmi jót nem hallottam. Vannak honlapok amik direkt ilyen mérési eredményeket mutatnak be a hangkártyákról.''

    Kíváncsi volnék dabadab a véleményedre, mert amúgy komolyan elgondolkodtam, hogy veszek egy ilyen kártyát, csak egyelőre a fentiek egy kicsit visszatartanak. Persze más is nyugodtan hozzászólhat, ha van ötlete.

  • Turul

    tag

    válasz dabadab #228 üzenetére

    Köszi szépen a kimerítő választ! A digitális erősítő annyira engem se izgatott, csak ezt nem gondoltam volna, hogy a D/A előtt fiksz értékekhez tudja igazítani a frekvenciát, de akkor nagyon jól van ez így, veszek is egy ilyen cumót.

Új hozzászólás Aktív témák