Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Daweee #4702 üzenetére

    Valóban, sőt, már olyan elvetemült ajánlást is hallottam a klasszikus kontra fémhúros akusztikus kontra elektromos gitárral kezdjünk témában, hogy ha a lehető legkisebb összegből akar valaki használható (tehát nem tüzifának való) gitárt venni, akkor vegyen elektromosat, egy Squiert akár, vagy Cortot, erősítő nélkül. Ugyanis a klasszikus nyaka baromira más, mint az elektromosé, így ha az lesz valamikor a cél, nem célszerű azt megszokni, plusz olcsón elég gagyik, a fémhúrosok olcsón szintén gyakorta félelmetesen gagyik, plusz a húrok is sokszor az égben vannak (ezt tudom tanusítani). Ha elektromossal kezd az ember, akkor az ujját sem kezdi ki annyira, mint a fémhúros akusztikus, kellően alacsonyan vannak a húrok is, a húrtávolság, nyakszélesség terén is azt szokja meg a delikvens, ami majd neki kell, és az elektromos gitároknak is van azért akusztikus hangja, magunknak gyakorolgatni ideális, sőt, legalább más nem hallja mennyire rosszul csináljuk az elején :DDD

    Érdekes ajánlat volt, akkor nagyon elcsodálkoztam rajta, de van benne ráció.

Új hozzászólás Aktív témák