Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz coolinggg #30981 üzenetére

    ezt így gyakorlatban elég nehéz elképzelni, falitartóval is. A faanyag alapkarakterisztikája miatt is....
    Normális gyártók (gyakorlatilag az összes) a nyakat a fából szál/rostirányban, a nyak vonalával párhuzamosan vágja ki, maximum merevítésnek rak a fejhez keresztbe "szálazott" anyagot, vagy egy fordított szálazású darabot ugyanabból a fából.
    Ha így van vágva, akkor a fa ugyanúgy működik mint az izom, pláne a száraz.:
    Ha hosszan nyújtod, előbb szakad, semmint nyúlik (illetve nem is fog bedurranni, szemben a karoddal pl :D ), ebből kifolyólag a gitár súlya sem nagyon kéne semmit befolyásoljon, hacsak nem kötöztél 3 téglát az aljára, főleg úgy hogy ha nyakpálca is van benne.

    A nyakpálca is ugye úgy működik, hogy a menetekkel nyújtod vagy rövidíted a hosszt, és ezt a feszítést a faanyag homorúságban vagy domborúságban adja vissza, mert csak úgy tud idomulni.....máskül semmi értelme nem lenne a pálcának, hiszen akármennyit csavargatod, a nyak egy az egyben hosszában igazodna a meghúzott pálcához.

    Szóval hacsak nincs olyan súlya a gitárnak hogy az már a nyakpálcát is megnyújtsa, akkor no para....
    5x rizikósabb, ha pl folyamatosan a fejnek támasztva tartod a sarokban, falnál, mintha falitartón

    Inkább pára, vagy hőmérséklet különbség lesz ott. Ha sarokhoz közel van, vagy ablakhoz, azok minden lakásban hidegpontok, ez is számít.

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz coolinggg #30981 üzenetére

    Fali tartón vannak az én gitárjaim is, nekem is csak ott van hely. Eddig nem hangolódott el egyik sem. Van állvány is, ha épp nem akasztom fel, nem tapasztaltam olyant, hogy lógatva elhangolódott volna. Pedig az LP kópia rendesen nehéz. Utoljára akkor volt komolyabb utánhangolás, mikor húrcsere volt.

Új hozzászólás Aktív témák