Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Goose-T #56735 üzenetére

    Na ennek utánaolvastam, kiváncsi voltam. [link] itt elég jól le van írva.
    Szóval ennek a jelenségnek semmi köze a nyak merevségéhez, pusztán az egymás mellett lévő, szabadon rezgő húrok képesek ezt előidézni.

    Gitáron is van, csak nem hallod - vagy azért mert több húrt pengetsz egyszerre, vagy azért, mert kicsi az amplitúdója a húrnak, nincs elég energia a rendszerben, hogy hallható legyen.

    Meg hát eddig ahány basszusgitár leckét láttam, a közös tanulság ebben a témában:
    1. az, hogy melyik húr szól legalább olyan fontos, mint az, hogy melyik húr nem szól
    2. a sokhúros basszusgitárnál a fő nehézség nem a nyak mérete, hanem az, hogy normálisan tudj tompítani. (Szóval a nyak mérete a probléma, csak nem azért, amiért elsőre tűnhet)

    A Korn-ról meg - az egy baromi jó basszusgitár sound, meghatározta a zenekar, meg hát egy egész zenei stílus hangzását.
    Külön vicces a sztoriban az, hogy ezt úgy sikerült elérni, hogy Fieldy lényegében nem is tud rendesen basszusgitározni :D .
    (Bár a Korn-ban igazából a gitárosok se tudnak rendesen gitározni, az egyetlen kompetens zenész abban a zenekarban a dobos)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák