Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • perfag

    aktív tag

    válasz Csukapisz #7896 üzenetére

    A kollineáris jelentése egy egyenesen lévő, tehát nem értem a körnél a collinear-ral mit is akarsz.

    Ha viszont a vázlatodban szeretnél felhasználni egy meglévő alakelemet (kivágás, furat), vagy másik vázlat körét akkor használd az Átvesz parancsot, azzal egymáshoz rendeled őket. De használhatod az egyenlőség kényszert is. Használhatod azt a módszert, hogy duplán kattintasz egy méretre és hozzákapcsolod a vezető mérethez, megcsinálhatod ugyanezt változótáblában is.

    Ha ennyire nem szereted ezt az okos programot, nem értem miért erőlteted.

  • Parson

    addikt

    válasz Csukapisz #7896 üzenetére

    Hello,

    a referencia azt jelenti itt, hogy a sketchben készült elemek külső geometriához (másik sketch elemei - pont, vonal - test/surface már meglévő jellegzetes elemei, - sarokpont, él) hivatkoznak vmilyen kötödéssel (kényszerrel). Ezzel ha a referencia módosul, viszi magával a ráépülő geometriai elemeket is, amik húzzák magukkal a sketchet és feature-t is.

    Én pl szeretem sketchelésnél lehetőleg egyetlen ponttal definiálni a sketch helyzetét, ami körül a sketch elforgatható a sketchsíkon, ha pedig copy+paste opcióval viszem vhova, akkor csak a nevezetes pontot kell rögzitenem az új sikon. Persze ez nem mindig járható út, pont a szükségesen felmerülő referenciák esetében, de hát állandóan kompromisszumokat kell kötni... csak hát érdemes csökkenteni a későbbi vesződséget.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák