Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz istvnagy #3533 üzenetére

    Paraméterrel nem tudsz visszahatni a modellnévre, viszont fordítva lehetséges, tehát paraméter fel tudja venni a modellnév, vagy annak egy adott szakaszának értékét. Erről korábban írtam már. Mint mondtam, fizikai anyagmegadásra paraméterből csak bizonyos esetekben van lehetőség és csak WF3 vagy annál újabb verziókban. Ez azért van, mert a rendszer ezekben a verziókban a hozzárendelt anyagot magától felveszi a paraméterek közé(PTC_MATERIAL_PARAM_NAME), viszont ez egy korlátozott típusú paraméter lesz, azaz csak adott értékeket vehet fel. Modellnévből ki lehet ugyan nyerni ezeket az értékeket, de nagyon nehezen, mert betűre egyeznie kell és mindig ugyanott, ugyanolyan hosszú értéknek kell lennie, szóval szerintem nem éri meg pöcsölni vele. Ha erre van szükség, sokkal célszerűbb családtáblázni.

    Eleve nem is értem, miért akarod ezt másképp megoldani. Ha van egy alkatrészed, ami két különböző anyagból is beépítésre kerül egy összeállításba, akkor ez a való életben is két eltérő alkatrészt jelent, éppezért logikusan végiggondolva modellezéskor is két különböző nevű modellnek illik lennie. Ha ugyanolyan modellnévvel akarnád beépíteni, azt max. flexibilitással tudnád megoldani(természetesen csak WF3 vagy újabb verziókkal), :) ami verébre ágyú jelen esetben.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák