Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz GML #3409 üzenetére

    Van két beépített oktatóanyag a súgójában, kezdésnek próbáld azokat végigcsinálni.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • Parson

    addikt

    válasz GML #3409 üzenetére

    Hm. Az első kérdésre nem válaszolnék. Ha működik akkor működik, én akkor sem támogatom azt a megoldást. Ugyanúgy, ahogy egy mozgó elemhez sem szabad relativ mozgás nélküli elemet statikusan rögziteni - néha müködik, néha meg nem... és ha nem, akkor meg vakarod a fejed hogy hol a hiba a logikátlan logikádban - ezt véletlenül se magadra vedd, általánosságban irtam.
    Ami a másikat illeti: Ha már minden jol rögzitve van, és már csak a kellő szabadsági fokok vannak szabadon, azokra, ahogy irtam is, motorokat kell definiálni. Ezeket a Mechanism modul alatt tudod megtenni. Két tipus van: Force / Servo, melyek közül az utóbbit ajánlom, kinematikai analizisre. Ezen belül két tipus van: rotációs és transzlációs - ezek közül ő automatikusan tudni fogja melyiket válassza, ugyanis motordefiniálásnál kéri a tengelyt (a még szabad szabadsági fok tengelyét), amire a motort értelmezni fogja. Ezt a tengelyt egyszerűen te választod ki egy klikkel a modellkörnyezetben az adott tengelyre. (Jobb klikkel váltogathatsz a rotációs és a transzlációs tengelyként értelmezett változatok között - ergo hogy a tengely körül forgo vagy az mentén egyenesvonalu mozgást végző legyen-e a motor.)
    A további opciókat a motor definiálásnál nem részletezném, lényegében csak a karakteriszikáról van szó - látni fogod, és remélem menni fog a beállitás magadtól is, hiszen nem egy tul bonyolult dolog. :)

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák