Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    Hello!

    Pár hete hozzájutottam én is egy 1250X-hez. Már első hallásra tetszett az, hogy mennyivel szebben szól mint a 4.1es Creative cuccom. Ez egy Creative Inspire 4400, kb 3 éve vettem az akkori 2.1es genius helyett (már nem elékszem a nevére). Akkor sokkal jobban tetszett a Creative mint az a Genius, jobb is, a régi Genius ízig vérig műanyag volt.

    Az új 1250X viszont nagyságrenddel tisztábban szól mint a Creative, nyilván azért mert a Creativenál a kis 7W-os csipogók szólaltatják meg a hangok nagyrészét.
    Mostanában a Creativeot is 2.1ben használtam, mert nem tudtam hova tenni a csipogókat. Annyit kell tudni róla, hogy a mélynyomó 17W-os, méretei: 211 x 192 x 192.

    Az 1250X-ből viszont hiányoltam a mélyet. Valljuk be, szépen szól, van mély is benne, de azért nem az igazi.Gondolom már kitaláltátok, hogy mi lesz a mese vége, de azért leírom, mert én is meglepődtem az eredményen.

    A Creativenál nagyon jól oldották meg a csatlakozásokat, minden a mélynyomón van, RCA-val csatlakoztathatók a szatelitek. Befutottam a mediamarktba, vettem RCA kábelt, és rákötöttem az 1250X-et a mélynyomóra. Az eredmény igencsak meglepő. Olyat szólt, hogy az első pillanatban kb annyit tudtam kinyögni, hogy: "júúúújjjj"
    Nagyon durva... Feltekerni negyed hangerőig alig merem, mert olyan brutálisan szól, hogy a szomszédok megőrülnek. Még nem volt időm keresgélni de azt hiszem, hogy kereskedelmi forgalomban 30e forint alatt nem lehet kapni olyan 2.1-es rendszert ami hasonlóan szól mint ez így.

    Pár dolog amit nem értek:

    1. Miért van az, hogy az olcsó kategóriás (mondjuk 30e alatt) PC-s hangszóróknál ennyire túlméretezik a mélynyomó teljesítményét a szatelitekhez képest? Amikor rendesen elkezdene dolgozni a mélynyomó addigra már a szatelitek rég ocsmányul szólnak.

    2. Miért nem csinál a Genius egy olyan 2.1es rendszert amiben az 1250X a szatelit és van alatta egy jó kis fadobozos sw. És az egészet adhatnák mondjuk 20 alatt és óriási sikere lenne. Most nézem, hogy 23ért adnak 5.1es rendszert 45W méllyel meg 15W szatokkal. Nem értem.

    3. Csak nekem van ennyire elferdült ízlésem? :D

    szerk: azt még nem is írtam, hogy a mélynyomón van egy szabályozó és az totál le van tekerve és így is durva, feltekerni nem merem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák