Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raggg

    senior tag

    válasz venember83 #9238 üzenetére

    Fájó sípcsont... necces.

    Nekem a belső oldalon fájt, kiderült, a nem elég stabil cipő miatt a belső oldal komolyabb terhelést kapott. Napokon belül nem is múlt a fájdalom, ráfutottam (egy idő után aszfalton már egyáltalán nem ment, csak füvön) és a végén majdnem 3 hét pihenő kellett.

    Sajnos azonban elég sok oka lehet. Én személy szerint azt javasolnám, hogy ne terheld... Ha van olyan mozgásforma aminél nem érzed a fájdalmat, akkor azt szerintem lehet csinálni, de igazából csak orvos tudja megmondani mi lehet. (Pl a csonthártyagyulladással lehet futni, csak fáj, fáradásos törésnél már nem igazán... )

    Nagyon jó ez a rice (rest, ice, compression, elevation) módszer egyébként - lejegeled, rákötsz szorosan egy fáslit (vagy valamit, szorítson) és felpolcolod a lábad (lehet fekve filmezni :)). Azt mondjuk tudni kell, hogy nem minden sérülésnél szabad/érdemes alkalmazni...

    szerk.
    A stabil cipő mellett a kompressziós szárral nekem többet nem durrant be a lábam belső oldala, na de azért a távlatok miatt vettem egy stabil cipőt. :)

    [ Szerkesztve ]

    ragklaatPS

Új hozzászólás Aktív témák