Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz myckey #46137 üzenetére

    Van ezekből sok féle. Én sajnos a legolcsóbbat vettem, ami aszfaltra jó elvileg, gyakorlatilag semmire, mert annyira vékony a talpa, hogy aszfalton is odacsap és csíp egy kicsit minden lépés, murváson meg érzek minden kavicsot. A vastagabb gumisok között vannak olyanok, amiket kifejezetten terepre szánnak. Majd egyszer kipróbálok egy olyat is, de az nem mostanában lesz. A kinézet olyan, amilyen, vicces, de baromi kényelmes. Ezeknél nem lehet sarokra érkezni, mezítlábas technikával lehet csak futni velük, ami lehet akár egy év átszokás is. Az ízületeket kevésbé terheli, a vádlinak viszont odatesz, főleg ha gyorsan fut az ember. Igazán átszokni nekem sem sikerült, de csak pár hónapig használtam, utána meguntam. Majd földúton megpróbálom valamikor újra, hátha arra még elmegy ami van. Aszfaltra már nem használnám. Engem ha nagyon megdob a lendület, akkor kb. lepattogok, mint a quake3-ban (csak az érti, aki játszott vele). A lényeg, hogy inkább vádliból futok általában és ezt is vádliból rugózom ki. Annak idején baromi sokat gyakoroltunk szökdelést, aztán lehet, hogy azért bírja a lábam ezt a fajta terhelést. Én is csodálkozom, hogy rohadt nagyokat lépek lejtőn, de mégsem sérülök le. Igaz ez aszfalt, és terepen tuti kitörném a bokám. Ott 4:00 alá még soha nem mentem tempóban, és nem is mernék. Megértem, hogy te sem élvezed. Szerintem a boka aláfordulást nem tudod vastagabb cipővel kivédeni, a térdnek viszont biztosan jobb a kipárnázott. Én aszfalton lejtmenetben szoktam még más technikát is használni, pláne ha kanyargós szerpentines az út. Lehet úgy is, hogy sarokra érkezel, és lerakod a teljes talpad, viszonylag kicsiket lépsz, és megemeled a lépésszámot. Ilyenkor sokkal jobb a kontroll kanyarodáskor, és gyorsabban le lehet jönni a kanyargós részeken, viszont az egyenesben azért sokkal lassabb, mint a szökdelés. Nem tudom, hogy terepen ez használható e. Hegymenetben is amúgy ezt javasolják, hogy inkább a lépésszámot növeljük, mint a lépéshossz, igaz én zsigerből futom rosszul, és nem nagyon szokott izgatni. :D Ja lehet, hogy ez egy kicsit egyéni is, hogy kinek mi jön be. Én is volt, hogy majdnem megborultam, de azért mentő még nem vitt el, egyszer volt csak határeset, de akkor délibáb volt a pályán és viszonylag ritkán voltak frissítőpontok. El se nagyon tudom képzelni, hogy ti ilyen 100km-eken hogyan oldjátok meg. Ja ez a terep legyőzése érdekes, nálam az valahogy nem a futásnál, hanem a falmászásnál nyilvánul meg. Sajna arra már egy ideje nincs lehetőségem, de annak idején szerettem. Ott tök jó, ha van egy technikás pálya, és vért izzadsz, mire sikerül kimászni anélkül, hogy leesnél.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák