Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    válasz Peterhappy #27993 üzenetére

    Nálam se egyik pillanatról a másikra jött az elhatározás, hogy 2 tabikat eszek a nehezebb időszakban, de amikor sokadik embertől hallom, hogy ő is így csinálja és jobb neki, ott kezdtem el utána olvasni a témának.

    A gyógyszer és a hatóanyag leírásoknál is olvastam, hogy tesztelték már komolyabb dózissal is ezeket, csak nem hozott akkora pluszt, hogy megérje. De amikor meg akarsz halni az allergiától, ott azért már kicsit változik a prioritás. Meg aztán meg nem mondom melyiknél az 5-ből, de van aminél 5 meg 10 mg-os adagok is vannak, tehát van ahol "gyárilag" is vannak dupla adagok.

    A te eseted annyiban más, hogy nekem tényleg nulla mellékhatás volt a gyógyszertől, nálad ugye már ott van, hogy álmosabb vagy, akkor elképzelhető, hogy az adag duplázása is járna valami plusz mellékhatással. Egy telefon, vagy időpont az orvosodhoz, ahol tudsz beszélni vele ezekről azért lehet segíteni fog. Igazán durva allergiára van szteroid injekció is, nem akarok hülyeséget mondani, de mintha valami 2 injekció elég lenne egy szezonra és az tényleg hat.

    Az Aerius-t egyébként csak vényre adják azt hiszem, szóval ahoz szintén beszélni kell a dokival.

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Peterhappy #27993 üzenetére

    Sajnos az itthoni rendszerben semmi nem motiválja az orvosokat és betegeket, hogy gyógyszer mellékhatásokat jelentsenek be. A legtöbben nem is teszik, csak talán akkor, ha valami nagyon súlyosról van szó. Gondolom ez a bódító mellékhatás nem lehet valami gyakori és mivel nem jelentették, ezért nem tud róla a gyártó sem. Nem igazán tudok más tanácsot adni, kell egy másik gyógyszer. Vannak barlangok meg hegyek, ahol tiszta a levegő, meg vannak ilyen wellness sóterápiás dolgok, amik esetleg még javíthatnak rajta. De persze gondolom ezekkel már régen tisztában vagy. Van immunoterápia, amivel lehet növelni a toleranciát bizonyos allergénekre. Azt mondják használ, de itthon nem tudom, hogy csinálja e bármelyik orvos.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák