Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zaskar

    senior tag

    válasz dabgergo #43142 üzenetére

    Nálam is így kezdődött vagy 12 éve. Akkor már évek óta csak síkon meg főleg aszfalton futottam-versenyeztem, (bár én csak 3:10 körüli maratont tudtam), aztán szép lassan áttértem a terep ultrákra.
    Szép és jó az UTMB, sokan gondolhatják, hogy minden terepes álma. Na én nem feltétlenül tartoztam közéjük, bár szerencsére anyagi korlátai nem voltak annak, hogy egyszer nekivágjak valamelyik távjának. De ha alpesi körülményekre vágyom, már Ausztriában is megtalálom a megfelelő versenyt, ilyen pl. a Glockner Trail, aminek az 50 km-es távján voltam, de tőlünk keletre is rendeznek magashegyi versenyeket, ilyen volt pl. a Retyezát maraton, ami felmegy 2500 méterre is. De érdemes betartani a fokozatosságot. Minél magasabb hegyekbe megyünk, annál kevesebbet fogunk futni, annál több lesz a gyaloglás-mászás. A hazai ultrák között is vannak nehezebbek, de általánosságban azért többségük jól futható. Érdemes ilyenekkel kezdeni, aztán átmenetnek ott vannak a kis osztrák versenyek, amelyek már felmennek 1700-1800 méter körülre, de még jól futhatók (Kainach, Veitsch, Ötscher). Aztán ha úgy gondolod, jöhetnek a még magasabb hegyek, több mászással. Én ilyenekre ritkábban, inkább csak a látvány miatt mentem, futni jobban szeretek, ezeken meg nekem sok a gyaloglás-mászás. Vagy itt van pl. a népszerű lengyel 100 km-es terepultra, amit mindig szeptember elején rendeznek, és már 6x voltam rajta. Kíváncsi vagyok, idén lesz-e belőle valami...

Új hozzászólás Aktív témák