Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milchiboy

    csendes tag

    Kedves fórumtársak!

    Segítséget kérnék fülesválasztáshoz. A Shure SE215 és SE315 között vacilálok. És itt most következzék egy kisregény... :B

    Először is: Nagyon szűk a hallójáratom, annyira, hogy a kis méretű szabvány fülesek, illetve izolációs műanyagok, gumik, szivacsok általában nagyok, leggyakrabban magamnak kell "faragni". Szerintetek megéri egyedi hallójáratra illesztett dugót használni, vagy egy jobb illeszték összemérhető vele (van olyan hely, ahol ha ott veszem a fülest, akkor az egyedi illeszték elkészítése 7k, ami bőven megéri, ha tényleg annyival jobb)? Használnám fülmonitornak doboláshoz, e mellett játékra és zenehallgatásra/-szerkesztésre is. A legfontosabb számomra a minél jobb izoláció, a strapabíróság, hátsó kábelvezetés és a kiegyenlített hangzás. A dobolás miatt izzadok, mint a ló, ami nem tesz jó a gumi- és műanyag alkatrészeknek, ráadásul az izolációt is ronthatja egy újrabeillesztés esetén.

    Most van ideiglenesen egy olcsó (kemény 2k) fülesem (JVC HA-FX30), ami kiválóan izolál (összegyúrható "füldugóanyag" az illeszték, ami hőre lágyul, és összenyomható), belefér a fülembe, de a basszustól lerepül a fejem, és ez dobolásnál (pl. több óra gyakorlás) tűrhetetlen. Amúgy esküszöm, hogy a célnak bőven megfelelne, de borzalmasan mélykiemelt. Ha értelmes közepet-magasat szeretnék, akkor a basszus szó szerint fáj. Amúgy sosem értettem ezt a basszusmániát a füleseknél. Számomra, ha mellé nem érkezik a testrezgés, akkor mindenképpen "műhangérzésem" lesz egy határ után.

    Amúgy pörgős punk/rockzenét dobolok/hallgatok legtöbbet, de amúgy szó szerint MINDENT hallgatok, gyakorisági sorrendben legtöbbször hangszeres zenét (rock/punk/metal (de nem a "gitárhiró" Iron Maiden típusú, hanem annél modernebb hangzásvilág, pl. Tool), utána D&B, dubstep, de klasszikus is előfordul.

    A Shure SE215 és SE315 között nem kicsi az árkülönbség. A 215-nél így hallatlanban csak a mélykiemelése aggaszt, hogy fájna (és szó szerint), de az ára meg nagyon vonzó. Nem vagyok audiofil, nem tudom, hogy megérné-e nekem a plusz pénzt az SE315, főleg, hogy koncert-/próbakörnyezetben eleve nagy a háttérzaj (a kábelben is, nemcsak "kint"), amivel nem lehet mit kezdeni, zenehallgatás pedig 99%-ban ezzel az MP3-lejátszóval, vagy egy integrált ALC1150-el (AsRock Purity sound megoldással) történik. A zeneszerkesztéssel kapcsolatban nincsenek óriási elvárásaim, a finom munkát úgyis az audiofilekre bízom...

    Szóval mit tanácsoltok (azon kívül, hogy hallgassam meg magam, mert úgy az igazi), megérné-e az igényeimmel a drágább Shure-ra rámenni, vagy valószínűleg boldog leszek a kistesóval?

    Előre is köszi! :R

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz kemcso #52700 üzenetére

    Hű, látom, hogy átmentek az igények korrekten, és a szakértelem is megvan a segítséghez! :R

    Igen, bennem is felmerült a két darab füles, és dobolni tényleg elég lenne egy olcsóbb (max. 10k körül), ami jól izolál, belefér a fülembe és kiegyenlített a karakterisztikája (vagy lehet akár V is, csak a jó izoláció mellett egy kiemelt basszus, hát az agyzsibbasztó). Erre próbakörnyezetben még amúgy is rájön egy reptéri fülvédő, hogy tényleg minimumon tudjam a hangerőt tartani, és csak a visszatérő kikevert hang karakterisztikáját élvezhessem.

    Zenére/számítógéphez hajlamos lennék áldozni akár többet is, mondjuk 20-30k, ha ANNYIRA "hűdejóIstenemnemhiszemelezmilyenfasza, akkor is max. 40k). Valamilyen izoláció/zajvédelem oda is kell, mert a családi béke fontos, viszont elég illúzióromboló a Való Villa lakóinak okosságait hallgatni anélkül is, hogy közben a zenére/játékra fókuszálnék, márpedig ez mindennapos. A csajomat nem tervezem cserélni. :D Viszont akkor már lehet, hogy a fejhallgató topicba kéne költöznöm a kérdésemmel, nem pedig a fülesek között kotorásznom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz JayZ #52703 üzenetére

    Köszi, ezek jó kiindulási alapok. :) A sportfüles jónak tűnik. A kérdés, hogy bele tudom-e passzírozni a fülembe, hogy meglegyen az izoláció, mert tényleg szűk a hallójáratom, és a külső zajok kizárása itt elsődleges. Mondjuk, ha nem jönnek be a gyári illesztékek, még faraghatok rá szivacsot, volt már rá példa.

    A zenés fülesre 30 ezerig rémálmok nélkül be tudok ruházni, szóval az IM70 belefér. Jó lenne belehallgatni. Tudtok olyan boltot, ahol van lehetőség próbálgatni? Mondjuk a legtutibb az lenne, ha pár napig lehetne vele "játszani", aztán csere, és így tovább. :))

    Mennyire mennek a használt fülesek? Gondolok itt arra, hogy ha a vadászat alatt beszerzek pár nagy esélyest, akkor el tudom-e passzolni nagyobb veszteség nélkül? :F

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz kemcso #52706 üzenetére

    A meelectronics m6-ot meg is rendelem, futni még mindig jó lesz, ha másra nem is. :) Ennyi pénzért a hülyének is megéri, nekem meg főleg. Tudna valaki javasolni rá való szivacs illesztéket?

    Ez a GR07 ez alapján a leírás alapján nekem tényleg egy kötelező darabnak tűnik. Még az is lehet, hogy ez minden igényemet egy darabban kielégítené. Nagyon jó lenne kipróbálni... Hozááolvasgattam máshonnan is, és elég reménykeltő a dolog. Én mondjuk ilyen kategóriában nem bánnám, ha cserélhető lenne a kábel, mert a legutóbbinál is az adta meg magát. Megmerevedett, feltöredezett, és ágyő!

    E mellé azért egy bulisabb, V karakterisztikájú fülest is be kéne szereznem, ami kicsit megbocsájtóbb, és mondjuk egy többjátékos hadmozdulatot elvisel a mindenféle sz@r mikrofonokból jövő sutyorgással/zajjal. De ez jelenleg nem annyira szempont.

    (#52707) bozont: Igen, erre én is gondoltam. Mondjuk engem nem zavar a hosszú ideig a fülemben lévő illeszték, de otthoni környezetben tényleg praktikusabb lehet a fejhallgató. A füles mellett az izoláció, fejhallgató mellett pedig kb. minden más szól. Átköltözöm a fejhallgató toicba is, aztán meglátjuk mi lesz. Pár napig olvasgatok még, nézelődök, ízlelgetem az árakat, lehetőségeket.

    Még a végén lesz egy 30 ezres fülmonitorom, meg egy 10 ezres számítógépes fejhallgatóm, pedig kb a világ másik végéről indultam. :D

    (#52708) kemcso: Szerinted milyen árkategóriába férne bele?

    [ Szerkesztve ]

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz bozont #52711 üzenetére

    Király! Nem lakom messze, remélem eljutok.

    A források nálam nem éppen csúcskategóriájúak (alaplapi intergrált ALC1150, AsRock purity sound), tehát én ahhoz mérem az igényeimet. Lehet, hogy ilyen megoldások mellé a 30 ezres fejhallgató fölösleges. Fejhallgatónál a mobil forrás nem jön szóba.

    Kövezzetek meg, de nekem "elég". Én is hallom a különbséget jó és rosszul tömörített MP3, lassan és gyorsan kiírt CD, illetve a fostalicska és minőségi hangforrások között, csal nekem ez nem jelent annyira sokat, tudok velük élni. Ahhoz képest, mikor még ceruzával tekertem vissza a kazettát, és kb. az alapzaj nagyobb volt, mint a zene, a mai átlag szint is csúcskategóriának számít. Egyelőre nem tervezek dedikált hangkártyát vagy DAC-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz kemcso #52712 üzenetére

    Kifekszem! Kell egy kis ülepedés... :DD

    Akkor sporfüles megrendel, találkozóra kinéz, aztán folyt. köv...

    De tényleg, integrált hangkártyához nem veszek, max 30 ropis fülest (még lehet, az is sok). Bár ez ilyen nő/smink&ruha-szerű dolog, vagyis gondolom szarból várat nem lehet, de azért közepes alapokból is ki lehet hozni valami "megjárja" minőséget.

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    Tudom én ám, hogy miért nem gondolkoztam fejhallgatóban eredetileg! Hát mert szemüveges kiccsávó vagyok, és ott a cirkumaurál annyira nem jó választás az izoláció biztosítására. Ugyan tervezem, hogy lesz kontaktlencsém is, de azért erre nem lehet építeni.

    Szóval éljenek a fülesek!

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    válasz kemcso #52715 üzenetére

    No igen, de én még jól izoláló nyitott fejhallgatót nem hallottam. Majd ha az Oculus Rift alá behallom a szomszéd néni zongorázását, hát agyhúgykövet kapok! :D

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

  • milchiboy

    csendes tag

    :C Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, legfőképpen kemcso kollégának. :C

    Ma megjött a GR07-es, és mit mondjak: Lefo*om a bokám, annyira pont ilyet akartam. Mindent hallok, semmi nincsen az arcomban, a tér is megvan. Sokan mondják, hogy zenehallgatásra nem jó. Hát, mások az igények, nekem arra is piszkosul bejött. :DD Még a fülmonitoros full teszt kicsit várat magára. De nem hinném, hogy csalódnék.

    Még egyszer kösz, hogy végigolvastátok az 1 oldalas kisregényemet, és segítettetek választani. Azt hiszem, látatlanban ennél többet kihozni lehetetlen. :R

    Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

Új hozzászólás Aktív témák