Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztyui2

    őstag

    Nekem is Sennheiser CX300-asom van. Szerintem ez a világ legjobb fülhallgatója. Talán a Shure fülhallgatói tudnák esetleg felülmúlni, de azok meg nem érnek 100 ezreket szerintem. Nameg nem is annyira nagy márka, mint a sennheiser, és nem is annyira híresek, mint a CX300

  • sztyui2

    őstag

    válasz vili13 #2699 üzenetére

    Mondjuk ez igaz. Nem vagyok valami hihetetlenül tájékozott a témában. Akkor a Shure fülcsik a világ legjobb fülesei? Jah, és ha annyira tájékozott vagy, akkor mondd már meg légyszi, hogy mér olyan drágák azok?

  • sztyui2

    őstag

    A fent lévő hozzászólásban szigorúan a fülhallgatókra gondoltam. Nem pedig a fejhallgatókra. Az egy teljesen más téma. Abban a Sennheiser a legjobb nem?

    [Szerkesztve]

  • sztyui2

    őstag

    Kössz a válszt. Mostmár legalább tudom, hogy ha MIlliárdos elszek, akkor Shure fülhallgatót kell venni

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok, fülhallgatót szeretnék vásárolni,mert megint szétment az előző fülehallgatóm.Öcsém és én is nagyon sokat hallgatunk zenét,akármerre járkálunk,mindig zenét hallgatunk,és szeretjük ha jól szól a zene:)
    Nekem egy Sennheiser HD485 fejhallgatóm van,öcsémnek HD201Gaming,szeretem a sennheisert nagyon,de most mégsem azt szeretnék venni,mert bár a fejhallgatók 3-4 éve tökéletesen működnek,a fülhallgatókkal már megszívtam.Szóval mivel félévente-évente megtörnek a fülhallgatóink kábele,szeretnénk most megint venni valamit,és most rátaláltam erre a topicra,gondoltam rákérdezek :)
    A lényeg,hogy olyat már nem akarunk venni,amivel már egyszer megszívtuk.
    Nekem volt Sennheiser CX300-am,ez bírta a legtovább a füleseim közül,3 évig hallgattam, 3 év garanciát adtak rá, de a garancia lejárta után 2 hónappal megtört a kábele..Szívás... :U
    Sennheiser CX300II-t is megvettem, félév után szintén megtört a kábele,bár ez gyanús volt nekem,mert bár jól szólt meg minden,de ebayről rendeltem,szóval lehet hogy kamu cucc volt,mindegy,ilyet se akarok már venni, meg drága is egyébként...
    Sony-k szintén kizárva, vagy 3 sony fülesünk ment szét még a régi időkben,nem akarok én se ilyet venni.
    AKG fülese csak öcsémnek volt,de az is félév után szétment.
    Panasonic fülesből kettőt pusztítottunk el,szóval olyat se akarunk már.
    Phillipsben ne bízunk, phillipsből egy fejhallgatója volt fateromnak,az 2 év után szarrá ment,szal az se kell,meg nem is szólnak olyan jól szerintem :)
    Legutóbbi fülesünk Pioneer volt,öcsém 2 hónappal előbb vette meg mint én.2hónapja az ő kábele megtört,aztán pár napja az enyém is,szóval jól ki volt számolva az is...
    Egyébként nem is értem,mert teljesen rendeltetésszerű használat mellett mennek tönkre sorra a fülesek,egyáltalán nem bánunk vele trehányul vagy ilyesmi,nekem még egyszer sem volt például kábelem összegubancolódva...
    Az hogy ha megérkezünk valahova és "belegyűrjük" vagy kb összehajtjuk a zsebünkben,attól még nem kéne megtörnie a kábelnek...

    Szóval nagy kérdésem,van-e valami jó fülhallgató még 5-6ezer ft körül,amit tudtok ajánlani a fentieken kívül?
    Én ezt néztem,de most vettem észre,hogy az élettartam garanciát már lespórolják és sokan írják kommentekben hogy megtört a kábelük,szóval nem nagyon bízok ebben sem:S
    Vagy esetleg még nekem ez is tetszik, szóval mi a véleményetek? :) :))

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    válasz schawo #18611 üzenetére

    Haha :D :D :D Nézegettem most a hardveraprót,lehet venni kéne egy olyan Xear's fülest? :)

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    válasz schawo #18613 üzenetére

    Nézem ezeket a tokokat amiket a Xears fülesekhez adnak,haveromnak a BeatsbyDre Tour füleséhez meg az én CX300II-esemhez is adtak tokot,de olyan picikék ezek a tokok,kb ha azokba beleteszem,úgy össze kell hajtani a kábelt,hogy sokkal kisebb helyen elférjen,mint amekkora a zsebem.A zsebem nagyobb mint a tok,szóval a zsembemben nincs annyira keményen összehajtva,sokkal lazábban áll a kábel,mintha a tokjában tartanám...
    Szóval ha a tokban tartom,akkor is megtörik? Akkor meg minek adnak hozzá tokot? :) :)

  • sztyui2

    őstag

    válasz bigmasterg #18617 üzenetére

    schawo,Shufny,bigmasterg,themebuilder:
    Köszönöm a válaszotokat,szerintem öcsém is és én is most akkor veszünk egy-egy Xears fülest,már fel is vettem a kapcsolatot themebuilder-el,holnapra el is döntjük,hogy melyiket rendeljük,meg fogom próbálni akkor,hogy tokban hordva meddig bírja :D

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    válasz nepszter1 #18632 üzenetére

    Szerintem tuti hamisítvány,jól szól meg minden,tök olyan mintha eredeti lenne,de én is ebayről rendeltem ugyanennyiért ugyanezt a fülest és félév után szétment... :K

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok, nemrég kérdeztem ebben a topicban,hogy milyen fülest érdemes venni 5000ft körül, aztán nagyon ajánlgattátok a Xears füleseket, vettem is rögtön kettőt(egyet magamnak, egyet pedig öcsémnek). Mindkettő Xears PB120Pro tipus, erről szeretném kicsit megosztani a tapasztalataimat.
    Először is megemlíteném themebuilder kollégát, akitől a fülest vettem, nagyon korrekt módon ment minden, és nagyon gyorsan,fizetés másnapjára már meg is érkeztek a fülhallgatók.
    A fülhallgatóról:
    Kezdem a pozitív dolgokkal(mert van negatív is):A fülhallgató jól néz ki, nagyon minőségi anyagokból készült, tetszik,hogy fém, nem pedig műanyag, és nagyon jól is szól. Kis equalizer állítás után nagyon sokmindent ki lehet hozni belőle(mint minden más fülesből), szóval nem alapon kell hallgatni :) Nagyon tiszta a hangzása, és nagyon jó arányban megvannak a mélyek, közepek és a magasak is. Bár a mélyeket én keveslem, de lehet hogy csak a CX300-szerű hangzás után, mert megszoktam hogy a mély elnyomja a középtartományt,mint itt sokan írtátok. Mindenesetre én úgy érzem hogy talán valamivel jobban szól a füles, mint a CX300 szólt, és az előző pioneer fülesemnél is jobban szól.Sok új hangot is meghallok a zenéimben,ami nagyon örömömre szolgál, a magasak nagyon szépen csilingelnek, szinte túlságosan is, nekem ez már sok is volt, lejjebb is vettem az EQ-ben, de azért mindenképpen dicsérendő :)
    Szóval ár/érték arányra és hangzásra tökéletes a fülhallgató.

    Negatívumok:Amikor megérkezett mindkét fülhallgató, az egyik fülhallgatónak a jobb oldali hangszórója nem szólt. Ezt eléggé nagy negatívumnak tekintem, hiszen én bontottam ki a vadiúj fülhallgatót és nem szól? Hát miezmár?? :) Szóltam is gyorsan themebuilder-nek,aki küldött helyette egy másikat, a rosszat pedig visszaküldtem neki, most minden jó igazából, de mégis ezt eléggé negatívan éltem meg :)
    Ezen kívül az egyik fülhallgatónak a bal oldali része kettéjött az illesztésnél, mint volt is valahol valami kép már linkelve itt a PH-n, nemtom már hol láttam, de nekem is pont úgy jött ketté. Pillanatragasztóval összeragasztottam, de ezt se nagyon értem,hogy 2-3 hét használat után miért esik szét a cucc, mégpedig úgy,hogy fokozottan, nagyon vigyáztam rá, nem is használtam túl sokat, nameg mindig amikor nem használom és megyek vele valahova, tokban tartom, ahogy itt sokan ajánlottátok is. Szóval reménykedek hogy a tokkal való használat megoldás lesz valamilyen szinten a kábelmegtörős problémámra, de úgy tűnik,hogy ez lehet az első fülhallgatóm, ami nem úgy megy szét hogy megtörik a kábel,hanem szétesik vagy bármi más? Nem tudom, majd az idő eldönti,de ez se érintett túl pozitívan,hogy egyik alkalommal két részben sikerült kiszednem a fülemből...
    A gyári gumjai tényleg nem annyira jók, még szerencse hogy az évek során elhasznált sok-sok fülhallgatóból jópár ilyen kis gumi visszamaradt,így bátran próbálgathattam,hogy melyikkel szól a legjobban.
    Ami még nem tetszik a fülesben, de ez már az én hibám,hogy Y-os az elágazás, én jobban szeretem az asszimetrikusat,amikor a nyakam mögött át tudom vezetni a másik fülest, és ha véletlen nem hallgatom, akkor szépen ottmarad, nem kell kézben fogni a fülhallgatót...
    A jack csatlakozó egész jó, az is fém szerintem, de legalábbis nagyon jó minőségű műanyag, szép is meg minden, viszont nincs rajta semmi recés rész, már majdhogynem csúszik, és amikor kihúzom a fülhallgatót, akkor mindig úgy érzem,hogy nem a műanyag részre, hanem az abból kijövő kábelre gyakorlok nyomást, ami hosszú távon nem biztos hogy szerencsés, de mégis csak így tudom megoldani,mert a műanyag része nagyon picike.
    Na mindegy, ennyiért nagyon elégedett vagyok a fülessel, majd ha szétmegy, akkor veszem a következőt, még az is lehet hogy egy kategóriával feljebb lévő modellt, nem tudom még, egyelőre hallgatom ezt, aztán meglátjuk... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni!
    Régebben imádtam a Sennheisert, még mindig bírja például a 8 éves HD485 fejlhallgatóm, és régen megvettem a CX300 és CX300II fülhallgatót is. Aztán volt Xears-em is kettő(soha többet!), meg valami olcsó Pioneer is, utána jött két sony amik nagyon bejöttek, konkrétan ugyanazt a fülest vettem meg kétszer egymás után, mert annyira kényelmes volt. A Sony jelenlegi portfoliójából kb az EX110-nek megfelelő modell volt.
    Nagyon szerettem, mert kicsi, de még így is elég jól szól, és én szeretek zenére elaludni, és fontos hogy amikor ráfekszek a fülemre, ne lógjon ki belőle a fülhallgató, mert akkor benyomódik az egész a hallójáratomba meg tök kényelmetlen meg minden.

    Most múlt héten megvettem a Sennheiser CX3.00-t, ami tök jól szól, viszont sajnos nagy. Értem én hogy a jó hangminőséghez kell a nagy méret, de jelen esetben inkább vennék valami kisebbet, vagy megfizetném az árát vagy nem tudom, de ez most nagyon nem jó így. Szóval vissza fogom vinni a CX3.00-t, netről rendeltem, még holnap visszavihetem.
    Kérdés hogy mire cseréljem? A Sennheiser gumija is tök rossz a sonyhoz képest, és gondolkozok, hogy akkor most milyen sony-t vegyek, ami esetleg kicsit előrelépés lenne hangminőségben, de méretben nem.
    A Sony XBA-C10-et nézegettem, egyik haveromnak van is ilyen fülese, kipróbáltam, ez nem volt rossz, és kicsit rosszabbul szól mint a Sennheiser, de ezerszer kényelmesebb.

    A másik amit nézegettem, és kevesebb helyen kapható, az a Sony XBA-1, ami nem tudom milyen lehet, lehet hogy ez már túl nagy, nemtom, ezzel van esetleg valakinek tapasztalata? Egyáltalán jobban szól mint az XBA-C10?

    Egyébként még a Shure SE215 amit néztem hogy nagyon nyerő lehetne, mert a kialakítása miatt nem lóg ki a fülből, mégis brutálisan jól szól, viszont sosem próbáltam, kicsit félek a fül mögött elvezetendő kábeltől, meg az ára is brutális sajnos ahhoz képest amit szánnék rá jelenleg. Jah és sokat bringázok fülhallgatóval, és állítólag annyira kiszűri a zajokat hogy elég életveszélyes, tehát hiába killer füles, most nem szeretnék rá beruházni, max 1-2 év múlva egy másik füles mellé vagy ilyesmi :)

    Tehát a két sonyról kérnék valami véleményt ha van, vagy ha esetleg van valami más amit tudnátok ajánlani, ami kicsi, de brutáljól szól, azt is megköszönném :)

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    válasz sutyesz96 #54017 üzenetére

    MDR-EX50LP!!!

    Előző hozzászólásomban írtam, hogy volt egy sony fülhallgató ami kurvakényelmes és ráadásul jól is szól, na ez volt az!
    Én ezt megvettem kétszer egymás után, és nagyon ajánlom!
    A másik, a Sony MDR-EX10LP sokkal rosszabb, fateromnak ilyen van, néha használgatja, egyszer meghallgattam, ég és föld, sokkal rosszabb tényleg. Egyértelműen megéri a plusz párezer ft-ot a MDR-EX50LP, vedd azt midnenképpen!

  • sztyui2

    őstag

    Akkor egyszerűbb megvenni a C10-et tényleg, mert az XBA-1 kevesebb helyen kapható. Az XBA-10 is hasonló, tehát akkor az ellen is inkább érdemes a C10-et venni?

    Egyébként amikor cseréltünk haverommal, odaadtam neki pár percre a Sennheiser CX3.00-át, ő meg odaadta nekem az XBA-C-10-et, kb egyszerre mondtuk, én azt mondtam a sonyról, hogy túl kevés a mély, ő meg azt mondta a sennheiserről, hogy túl sok a mély :D

  • sztyui2

    őstag

    válasz vicze #54027 üzenetére

    Az a baj, hogy ez a HiFiMAN RE-400 amit ajánlasz, túl nagy méretű.
    A Sennheiser CX3.00 hangjával nagyon meg vagyok elégedve, nemrég jelent meg ez a füles, tök jól szól tényleg, de a mérete miatt viszem vissza. A HiFiMAN RE-400 egyáltalán nem segítene, akkor már inkább megtartanám a Sennheisert. A Sony XBA-C10-ben az tetszik hogy kényelmes és kicsi, mégis tűrhetően szól, és mégse az 5ezer ft-os kategória, ami mindig szarabbul szól.
    Úgy látszik hogy tényleg igaz lesz amit mondtam az első hozzászólásomban, most a Sony XBA-C10-et megveszem, és onnan a feljebb lépés már csak a Shure SE215 lehet ami sokkal jobban szól, és mégse lóg ki a fülemből.

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok!

    Vezeték nélküli fülhallgatót keresek.
    A Shure SE215-ön viszont már régóta agyalok, mert mindenütt azt olvasom, hogy nagyon jó a hangminősége.Ez alapból ugye egy kábeles füles, de cserélhető a kábele.
    A Shure pedig kiadott egy ilyen terméket, amivel a kábelt kicserélhetjük egy bluetooth-os kábelre, kvázi bluetooth fülest lehet csinálni majdnem bármelyik shure fülesből: link

    Ezt már árulják egyben is, de eléggé drága, és sajnos ez az amcsi amazon, az angol amazonon nem is árulják egyben, de itt a link fülhallgatóval együtt: link

    Viszont mivel nagyon moduláris a fülhallgató, az ebay tele van hozzá való tartozékokkal, így jött az ötlet, hogy esetleg vennék egy kábeles Shure SE215-öt itthon, és rendelnék hozzá egy ilyen olcsó ebay-es, bluetooth kábelt, amit direkt ehhez csináltak: link

    A kérdés, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata? Mennyire számíthat szerintetek ennél a fülhallgatónál a kábel minősége? Érezhető lesz-e a különbség, a bluetooth-os hangja és a kábeles hangja között? Mert ha sokkal rosszabb a hangminőség akkor ugye kidobott pénz a drága és jó fülhallgató aminek a bluetooth-al nem tudom kihasználni a teljes potenciálját.

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok!
    Itthon lehet kapni valahol Spinfit gumi harangot?
    Shure SE215-re próbálnám ki, mert jókat olvastam róla tőletek.
    Jól látom, hogy a CP800-as modell való a Shure fülhallgatókhoz?
    Én a középső méretű gyári Shure gumi harangot használom. Ha ugyanekkorát akarok, akkor a Spinfit-ből is az M-es méretűt kell vennem?
    Ez az ebay-es cucc eredeti lehet szerintetek? Hamisítja ezt egyáltalán bárki? Megérheti rendelni egy ilyet, vagy inkább ne dobjam ki a pénzt az ablakon, úgyis "hamisítvány"?

Új hozzászólás Aktív témák