Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nukewar

    tag

    válasz ruscus #3139 üzenetére

    ruscus, egyáltalán nem vettem kioktatásnak. Igazából, mint írtam tényleg nincs más füles, amikkel összehasonlítanám a samsung EP450-et, mint a gyári, amit kaptam az mp3 lejátszómhoz, meg a pana. Meg lenne egy hama füles, de az tényleg övönalúli ütés "élményt" nyújtott első hallásra. Az pár száz forint volt, utána slattyogtam be a tescoba, és fél órán keresztül guberátlam a fülesek között mire megtaláltam a panasonicot, aminek a pontos típusára nem emlékszem, de akkor (1,5 éve) kizárólag a paramétereire hagyatkozva választottam ki a legjobbat. Már persze abból, ami ott volt. Ez nyakba akaszthatós volt, ami szerintem praktikus, mert nem hagyom el a lejátszót. Az EP450 sajna nem ilyen, hanem Y kábeles, szimmetrikus. A hangja egyértelműen szebb a panánál. Ami igazán tetszett, hogy egy Louis Armstrong számnál, szinte úgy éreztem mintha ot lenne előttem az énekes(mint mondottam pana utáni élmény). A háttérben dob, előttem az énekes, utána pedig a fúvós rákezd. Mit mondjak? Élmény. És ahogy az előbbi hsz-ben írtam, aki a gyári fülest cseréli le, vagy a 3e ft-os fülest váltja, annak a mennyország lesz. Ilyesmiről hogy a mélyek milyenek, meg a magasok hogyan szólnak, azt mondanám, hogy tisztán, de akkora hangtechnikai szakértő nem vagyok, hogy ezt kielemezzem.

  • ponti_ak

    addikt

    válasz ruscus #3369 üzenetére

    El sem tudod képzelni,mióta várok már erre az információra!

    Ennek szívből örülök, így legalább volt értelme megvenni. :D Ne aggódj, ha rajtam múlik nem marad nálam, kicseréltetem valami másra. :)

  • ponti_ak

    addikt

    válasz ruscus #3407 üzenetére

    Kapaszkodj meg: szétvágtam a kábelét! :Y
    [[De ne aggódj, elsősorban nem is mint fülhallgató kellett, hanem a "donor" funkciót tölti be, ugyanis van rajta hangerőszabályozó, a 2,5mm-es jack-kel megáldott cx300-ason viszont nincs ..még, de nemsokára lehet hogy lesz.. :)) ]]

    A korábbi álláspontomat egyébként valamelyest módosítanom kell annyival, hogy nem "annyira" rossz, mint elsőre gondoltam, "csak" alapon kegyetlen doboz hangja van, szörnyen hiányzik belőle a basszus, a magasak viszont idegesítően sziszegnek. Pozitív tulajdonsága talán annyi van, hogy jó hangos. :D Először azt gondoltam, majd bejáródik, de nem javult számottevően.. közben találtam egy (erősen basszus-túlzó) EQ beállítást a G3-mal, de így is csak a tűrhető kategória. A cx300/pmx100 után mindenképpen merci vs trabant érzés, de hát mit vártam: ez kb az mx sorozat közepe-alja, fejpánttal, hangerőszabival. Amennyibe került, annyit is tud. Vagy úgy is mondhatnám, hogy nem ebben a békában volt a királyfi. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz ruscus #3410 üzenetére

    ööö... hát volt hozzá köze, mondjuk így.
    nem én csinálom, van szakember a munkára, aki eleve műszerész,
    plusz külön rutint szerzett a tőlem kapott projectek által :)
    ponti cx-ét is rábízom inkább, a forrasztópáka (ami nem Pálka)
    csak az egy félénk lépés az önállóságom irányába.
    Aztán lehet, hogy pontiét már magam csinálom meg.
    Vagy legalábbis magam kezdem el ;]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák