Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemcso

    Ármester

    válasz gyulank #54013 üzenetére

    Nekem ha a hordozhatóság nem lenne szempont, akkor fejhallgatót vennék.
    A hibrid az azért hibrid, mert dinamikus és BA is van benne, de árban nagyon messze van a legolcsóbb is a keretedtől (és még nem is jó az).
    Impedanciával ezen a szinten ne foglalkozz :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gyulank #54013 üzenetére

    Attól függ, hogy mit értesz pontosan studió alatt. Az a megadott összeg nagyon nagyon nagyon kevés arra, hoyg értelmes minőségben hangot szerkesszél. Arra éppen elég lehet, hogy mondjuk saját magad által felvett dolgokat, csak magad általi hallgatásra összevágjál, de ennél többre nem. Amúgy is fülest venni studiómunkára elég necces, nem képesek normálisan visszaadni a megfelelő frekvenciákat (főleg a mélyet), és ezért ha ilyet használnál keverésre, akkor eléggé elmászna a hanganyag, és teljesen másképpen szólna egy hangfalon, amiben mondjuk rendesebb méretű driverek vannak. Hordozhatóság és studió szerintem ki is zárják egymást. Hangszerkesztésre én szerintem legolcsóbban egy T40rp/T50rp-t vagy K550-et tudnék mondani, de ezek alá is kell megfelelő forrás, hogy jól szóljanak, ami mondjuk legalább annyiba kerül, mint a fejesek ára, tehát már most olyan 60-80 ezernél tartunk, és akkor ez még csak belépő szint.
    Fülesből az általad megadott árban ott van egy csomó az összefoglalóban, ha kiveszem a pakliból a studiómunkát, akkor biztosan találsz neked tetszőt.

    sztyui2: Azt ugye vágod, hoyg a C10, az a Sennheiser meg mondjuk az Se215 az teljesen más hangkarakter? A C10 egy darab armatúrát tartalmaz, aminek elég vékony hangja van. Ezzel szemben a 215 például elég mélyorientált. Ha sosem próbáltad, akkor honnan tudod, hogy brutál jól szól? Ráadásul kicsit drága is mostanában a gyenge forint maitt, közel 30 ezerért nem annyira éri meg sajna.
    A Re400 amúgy az egyik legkisebb füles (és egyben legkényelmesebb), amit ismerek, a Soundmagic E30 mellett, ezek méretben nagyjából feleakkorák(!!), mint az Se215. Az XBA-10 az az XBA-1 utódmodellje, pontosan ugyanolyan felépítéssel.

    Szóval elég nagy kavarodás van ott nálad, szerintem előbb tisztába kéne tenni pár dolgot a méretek és hangzás körül.

Új hozzászólás Aktív témák