Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz Maarki #25028 üzenetére

    Hajajj... 8-10k körül messze nem az AKG és a Semnheiser a legjobb, de olyat, hogy nem agybadugós...:( Majd valaki nálam okosabb kisegít!:D

    A töbire viszont tudok válaszolni:
    1. Ezek az adatok nem mondanak túl sokat, nem lehet belőlük konkrétan megállapítani, mennyire szól jól füles.
    2. Érzékenység - Mennyire erős eszköz kell, hogy meghajtsa a fülest. 32 Ohm átlagos, ennyit tud pl. az iPod nano vagy szerintem a telefonod is. Ha nagyobb az érték, mint amennyit a lejátszó bír (pl. vannak 600 Ohmos fejesek is), akkor nem kisül az eszköz, csak egyszerűen halkan szól. Ezt egyébkén erősítővel lehet kiküszöbölni, de füleseknél nem szokott gond lenni.
    3. Frekvencia - Más szóval dinamikatartomány, vagyis milyen magas/mély hangok csalhatók elő a fülesből. 20-20000 Hz átlagos, 20000 Hz fölött jó eséllyel úgysem hallasz. Ne hagyd, hogy megtévesszen egy 10-30000 Hz, mert az adat semmit nem mond arról, hogy mennyire szól tisztán, vagy hogy vannak-e hangsúlyosabb tartományok.
    4. Harmonikus torzítás - Ezt pontosan nem tudom, de lehet vele dobálózni, meg jól hangzik.
    5. Hangnyomás - Milyen hangos az adott füles a megadott ellenálláson (esetedben 32 Ohm), maximum. A dB skála logaritmikus, 3 dB 10-szeres hangnyomás, azt hiszem. Viszonyításképp, egy elrobogó vonat 90 dB, 120 dB a fájdalomküszöb, és 130 dB egy működő sugárhajtóműves repülőgép, ez már biztosan maradandó halláskárosodást okoz.

    Remélem, segítettem!:))

Új hozzászólás Aktív témák