Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy Xonar D1 hangkártya, és Audio-Technica AD700x fejhallgató tulajdonosa vagyok. A fejhallgatós topikban a fórumtársak tudtomra adták, hogy a D1 nem épp ideális az AD700x mellé a 100 ohm-os impedenciája miatt. A fejhallgató most közvetlenül a hangkártyára van kötve, és hangerő van...bőven... sok is! Inkább úgy érzem, hogy a basszus néhol nem "kielégítő" (nem kevés, hanem néha olyan, mintha picit torzítana, illetve néhány szám esetében mosott a hang - FLAC fájlok esetén is).

    A fejhallgatót zenéhez és játékhoz egyaránt használnám, és szeretném kihozni belőle a lehető legjobb hangminőséget. A kérdés elsősorban az, hogy a D1 ebben akadályozni fog-e, vagy járható a következő megoldás:

    - A D1-et megtartom, rákötök egy alacsony impedenciájú fejhallgató erősítőt, és a fejhallgató erősítőbe pedig bedugom az AD700x-et? Amennyiben ez megoldható, mire lenne szükségem? Egy jó AMP-re, és az AMP és a hangkártya közé egy összekötő kábelre ha jól gondolom? Ha igen, milyen összekötő kábelre lenne szükségem?

    A cél az lenne, hogy a xonar pozitív tulajdonságait továbbra is tudjam élvezni (nem rossz DAC, jó térábrázolás), viszont a negatív tulajdonságát (100 ohm-os impedencia) tudjam kompenzálni.

    Amennyiben ez megoldható, milyen AMP-ot ajánlanátok, amivel ki lehetne maxolni az AD700X-et? (A keret kb. 30 ezer HUF, de minden árkategória érdekel, nyilván elsősorban a legjobb ár/érték arány lesz a nyerő, de nem szeretném, hogy egy kicsit is kiaknázatlan maradjon a fejhallgató, szeretném kihozni belőle a maximumot). AMP+DAC-ra nincs szükségem (hiszen a D1 a DAC), csak AMP-ra!

    Ha a fenti megoldás nem optimális, és le kéne cserélni a D1-et, akkor milyen AMP+DAC kombót ajánlanátok a fejhallgatóhoz a fentiek figyelembevételével? (Tehát kompetitív játékra - quake champions - és zenére egyaránt használva lenne a fejhallgató).

    Nagyon fontos, hogy ha már fejlesztek, azt szeretném, ha az AD700X lenne a bottleneck, és később (ha esetleg le szeretném cserélni a fejhallgatót), akkor nem kéne lecserélni a DAC-ot/AMP+DAC-ot!

    Bocsi a sok kérdésért, de kissé még analfabéta vagyok a témában. :B

    Még egy dolog: az AMP ill. AMP+DAC esetében fontos szempont lenne a hazai beszerezhetőség, tehát nem szeretnék külföldről rendelni!

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    FiiO E10k Olympus 2 AMP/DAC kapcsán kinek mi a tapasztalata soundstage-t illetően? Nekem nagyon szűkösnek tűnik, egy Audio-Technica AD700X-szel használva sem vagyok hanyatt esve a tértől, valamint egy Sennheiser GSP300-zal sem (aki nem ismeri a fejest kérem hogy zsigerből ne ekézze, mert nincs vele gond, érdemes pár tesztet megnézni YouTube-on, tényleg remekül szól ez a kis fejhallgató). :)

    A vicc az, hogy az integrált ALC892-es hangkártyával sokkal jobb a tere a fejhallgatóknak, és játékokban szinte tűpontosan meg tudom határozni (a Sennheiser-rel is), hogy ki/mi merre helyezkedik el (Witcher 3-ban ha bemegyek a nyáj közé hallom melyik birka honnan béget xD).

    Szóval ezt így hogy? Lehetséges hogy a FiiO E10k-nak ennyire szűk a tere? Quake Championsben nem egyszer volt, hogy nem tudtam meghatározni valaki alattam vagy felettem van, de olyan is volt, hogy tök másik irányba néztem, mint ahonnan az ellenfél jött. Az ALC892-vel sosincs ilyen, mindig pontosan tudom merre van az ellenfél.

    Létezik ilyen? Ha igen, milyen hangkártyát, vagy AMP/DAC-ot ajánlanátok ami zenére ÉS játékra is szuper, jó tere van, és szép a hangja, illetve jó párosítás lehet a fenti fejhallgatókkal?

    Köszönöm a segítséget előre is! :R

    Szerk.: mindent full gyári alapbeállításon használok, FiiO esetében bass boost off, ALC 892 esetében 0 EQ, sztereó mód, a fentieket ezekkel a beállításokkal tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #64477 üzenetére

    Jelenleg van elfekvőben egy Xonar D1-em (az új alaplapomon már nincs PCI port), illetve lehet eladnám akkor a FiiO-t is. 20-30k közötti összegre gondoltam.

    Zenére tökéletes a FiiO, tényleg nagyon szépen szól vele a GSP300 is, a problémám azzal van hogy nincs tér (ami csak azért furcsa, mert egy integrált alaplapival jobb, amit azért nem vártam volna).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #64493 üzenetére

    Hú, borzasztóan pörög a topik, csak most jutottam el odáig hogy válaszoljak. :)

    Bodz, Dorien, köszönöm Nektek a segítséget! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy AD700X-et használok Sennheiser GSX 1000-rel. Szépen szól a fejhallgató (zene), de lehet, hogy több van benne. Jól sejtem hogy ennél a fejhallgatónál még az AMP/DAC a szűk keresztmetszet? Ha igen, mire lenne érdemes váltani, melyik AMP/DAC-et ajánlanátok, ami már kihozná a maximumot ebből a fejhallgatóból, de lenne benne tartalék is komolyabb fejhallgatók meghajtására? Lenne értelme esetleg egy JDS Labs Atom-ot csatlakoztatni a GSX 1000-hez, vagy az csak akkor hozna hangminőségben javulást, ha nehezebben hajtható fejhallgatóra váltanék(hangerővel nincs gond, sőt hangminőséggel sem, de szeretnék még jobb hangminőseget)? Ha mic input is van, az külön plusz, de inkább a jó stereo hangminőséget helyezném előtérbe.

    Szerk.: Még egy dolog: soundstage, imaging, és részletek átadása rendkívül fontos számomra, utálom a szűk teret és az "in your head" hangzást.

    Válaszotokat előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz kNG #80867 üzenetére

    Sziasztok!

    Közben körbejártam a témát, és nem igazán jönnék ki jól, így módosítanék a kérdésemen.

    Milyen Magyarországon is beszerezhető fejhallgató erősítőt ajánlanátok 50e Ft-ig? A cél az lenne, hogy a GSX1000 fejhallgató kimenetét csatlakoztatnám az erősítőhöz, így továbbra is tudnám használni a VSS-t (a GSX 1000 dac-ként funkcionálna, az erősítő pedig remélhetőleg javítana a hangminőségen - leírások szerint a GSX 1000 dac-ja elég jó, az erősítője gyengusz).

    HD559-cel és AD700X-szel használnám a setupot.
    Amit szeretnék, az nagyobb, szellősebb tér, még jobb szeparáció és alapvetően jobb hangminőség (a GSX1000 és a HD559 elég jó párost alkotnak, de biztos vagyok benne, hogy több van még az 559-ben, csakúgy mint az AD700X-ben). Szeretném továbbá, ha lenne headroom későbbi upgradehez (tehát nehezebben hajtható fejhallgatókat is szolgáljon ki az erősítő), továbbá legyen alacsony impedenciájú. Elsősorban zenehallgatásra használnám (TIDAL HiFi - Masters) PC-n, a játék csak másodlagos.

    Az én perverzióm, de csak ASR által mért eszközök érdekelnek (lehetőleg TIER 1).

    Létezik ilyen? Nem kell, hogy új legyen, használt is érdekel, ha szép állapotú, hibamentes, és megfelel a fenti kritériumoknak! Jaj, és a FiiO-t kerülném (az e10k-t körberöhögi a GSX 1000 hangminőségben - zenében is - hiába írnak mindenhol szuperlatívuszokban az e10k-ról, persze nem is egy árkategória).

    Segítségeteket, szakértői véleményeteket előre is köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #80871 üzenetére

    A való életben mennyire relevánsak ezek a számok? Töredelmesen bevallom, azért ragaszkodom az ASR-hez, mert a FiiO e10k-t is mindenki ajnározta (külföldi és hazai *köhög* av-online *köhög* cikkekben) , hogy milyen jó, közben vacakul szól, semmi tere nincs, összemossa a hangokat (szeparáció nulla), és steril a hangzása. :( Ha a számoktól eltekintünk, és nem nézegetünk ASR-t, van olyan erősítő ami Mo-n kapható, garanciális, jól szól (mondjuk maximálisan - nem csak hangerőben, de minőségben is -kiszolgál egy sennheiser hd 6xx szériát, vagy AKG k7xx szériát, Hifiman 4xx-et, valamint innentől fogva a HD559-et és AD700X-et is nevetve), és használható a GSX1000 fejhallgató kimenetével, és 50k körül mozog az ára? (Nincs jelenleg a piacon életképesebb VSS megoldás elérhető áron, ezért ragaszkodom hozzá, még akkor is, ha double amping lenne). Nem endgame erősítőt keresek, de nagyon nagy minőségi ugrást szeretnék tapasztalni, a komolyabb erősítők sok funkciója viszont számomra felesleges (csak számítógépen használnám). Alap funkciók, de nagyon minőségi hangzás az, amit keresek. Egyértelműen, hallhatóan túl szeretném szárnyalni a gsx 1000 alap hangját (vagy legalábbis kihozni belőle a maximumot, amíg nem invesztálok egy komolyabb DAC-be). Jó szeparációt, nagy teret, jó imaginget, feszes basszusokat, a lehető legnagyobb (de nem fárasztó) részletességet szeretném elérni hosszú távon (az e10k is hangos, erő van, de a hangminőséget inkább hagyjuk, nem szeretnék még egy ilyen pofonba belefutni, sem az ad700x-et, sem a hd559-cet nem tudja minőségben kiszolgálni...hiába hangos, ha nem szól szépen :N - pedig ugye mindkettő nagyon könnyen hajtható fejhallgató).

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bkercso #80876 üzenetére

    Hát igen, ennek a leckének szó szerint megfizetten az árát...

    A Vámot szeretném megúszni, és kicsit vannak aggályaim a minőséget illetően is, nagyon jó áron jönnek ki (mérések alapján) szuper teljesítményű erősítők, egy esetleges hiba esetén viszont meg vagyok lőve, ha pl. Amerikából rendelek. Egy JDS labs atom 30e Ft, viszont mire hozzám kerül, legalább 45-50e Ft-omba kerülne, felmerül a kérdés, hogy annyiért nem kaphatnék-e itthon jobbat is, így egy esetleges garanciális ügyintézés is könnyebb lenne.

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz s4tch #80878 üzenetére

    Igen, muszáj lesz engedni. :B

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Polllen #80882 üzenetére

    Nagyon-nagyon köszönöm, az ATOM-ot és a Topping L30-at én is pont kinéztem. Ekörül számoltam mindennel együtt, ha ennyiért itthon nincs jobb, akkor nagy levegő és rendelés (csak meg ne sérüljön a kis túra során :DD ).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #80884 üzenetére

    Hűha, ezt pont meg tudnám hallgatni, Barcika nincs messze! :Y Ránézésre is szégyellném a GSX1000 mellé tenni, de azért érdeklődőm, 3.5mm to RCA kábellel tudnám használni a GSX1000-ret ezzel az erősítővel (GSX1000 lenne DAC szerepben)? AD700X-hez és HD559-hez bőven overkill lenne igaz? A specifikációk elég meggyőzőek, lehet rá tekinteni endgame erősítőként? Kb. melyik populáris modern, mostanában kapható erősítővel lehet egy szinten? Van esetleg ezzel a típussal tapasztalatod? Neked hogy tetszett, milyen a hangja? :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #80905 üzenetére

    Igen, a VSS alatt a Virtual Surround Sound-ra gondolok, ebben jelenleg számos kritika alapján a GSX1000 a legerősebb. A GSX1000-nek már a tulajdonosa vagyok kb. 1-1,5 éve, de az utóbbi időben erősen háttérbe került a játék, rápörögtem a zenélésre. Story based játékokhoz tökéletes lesz a GSX1000 VSS-e (pl. ha újra fogom játszani a Witcher 3 felújított verzióját :D).

    ...

    Egy ATOM AMP-pel. Végül csak megrendeltem. :N :) Kb. 44k-ba fájt a vásár eddig, a végét pedig majd meglátjuk...Headroom az lesz, és reményeim szerint ezzel a kombóval ki fogom tudni hozni a maximumot a HD559-ből és az AD700X-ből is. Tök más karakter mindkettő, de nagyon szeretem őket. A FiiO e10k-nak is meglesz a helye, másodlagos (?) DAC-ként fog funkcionálni (majd kiderül, hogy a GSX1000 vagy a FiiO e10k DAC-ja fog jobban szólni az ATOM-mal).

    Egy AUX kábel kell már csak, + hogy megérkezzen a cumó. :) Ilyen mini stack-em lesz: https://www.youtube.com/watch?v=4Xy_vWZpHpI (07:30-tól).

    Aztán később majd jöhet egy komolyabb DAC, és szerintem egy időre ki lesz szolgálva minden igényem. Utána HD 6xx széria (ha nem unom meg a visszafogott stílusát addigra a sennheisernek) éééééés talán AKG k702, de ez már a jövő zenéje... :) :R

    Ha megjön a cumó, beszámolok majd, most kábelvadászat van... :C

    Köszönöm minden fórumlakónak a segítséget!!! :R :R :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #80910 üzenetére

    Csak játékhoz, azok közül is csak azokhoz, amelyek valós surround támogatással rendelkeznek. Zenéhez csak 2.0 ;) mást el sem tudok viselni (kompetitív játékot is csak stereo beállítással tudtam normálisan játszani, esetleg jól implementált HRTF-fel). A VSS csak single player játékokhoz lesz használva elsősorban.

    Itt egy videó ami valamennyire átadja, hogy milyen élesben:
    https://www.youtube.com/watch?v=t9KZdCuZSTQ

    Battlefield V-ben kipróbáltam, tényleg jól működik, pontosan be tudod lőni honnan jön/hol lehet az ellenfél, kaptam is hideget-meleget miatta. Igazából a feelinghez ad hozzá (habár az utolsó igazán normális játék, aminek tényleg durva VSS-e volt az a Dead Space).

    Szerk.: egyértelműen a legnagyobb különbség a lentről/fentről jövő hangok. Normál stereo-ban nem tudom ezt annyira jól behatárolni, bár hozzáteszem a legnagyobb probléma az, hogy mostanában nem igazán adtak ki játékot normális hanggal.

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz zodo #80904 üzenetére

    Nem olyan szörnyű, mint amilyennek leírtam, inkább azt mondanám hogy ésszerű elvárásokat kell vele szemben támasztani. Sajnos a legtöbb oldalon/youtube review-ben agyonajnározzák, és így talán túl magasak voltak nekem is vele szemben az elvárásaim.

    Alaplapihoz képest egyértelműen:

    - Tisztább a hangzás
    - Hitelesebb
    - Zéró interferencia zaj
    - Teljes némaság ha nem megy zene (az AD700X-et ha a GSX1000-rel használom, hallok egy minimális sistergést, ha nem megy zene... :( ).
    - Félve írom le, hogy nekem kevésbé tűnik színezettnek mint a GSX1000 (nagyon sok tapasztalatom még nincs, összehasonlítási alapom meg főleg nem), de egészen hiteles hangja van
    - Viszont szűk a tér (engem pont ez zavar benne a leginkább...ugyanakkor amikor ilyen hangra vágyok, akkor ezt a DAC/AMP-et veszem elő), és a részleteket nem tudja még annyira sem visszaadni, mint a GSX1000 (ami egy gamer dac/amp, NEM zenére való alapvetően).

    Ha csak hangot vizsgálok, akkor a GSX1000-nek pont annyi előnye van, hogy több részletet megmutat, és nagyobb a tere, jobb az imagingje, és ... ennyi. Minden másban nekem gyengébbnek tűnik.

    Az már kérdéses, hogy mennyire tudnék elviselni egy zárt fejhallgatót a fejemen az e10k-ról hajtva. Valószínűleg hamar lekapnám, mert zavarna a szűk tér, a kis színpad, DE(!) ha valaki kifejezetten jobban szereti ezt, akkor jó választás kezdő dac/amp-nek.

    Ha most vennék dac/amp-et és a GSX1000 valamint a FiiO e10k között kéne döntenem, az utóbbit választanám. Megmondom őszintén nekem is a szívemhez nőtt, megmarad (majd kísérletezek vele az ATOM-mal). :K

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Megérkezett az ATOM AMP! :)

    Egy rövid szubjektív élménybeszámoló kb. 20-30 perc hallgatózás után (csak zene, TIDAL HiFi).

    Sennheiser GSX1000 DAC-ként + JDS LABS ATOM Amp erősítőként: Minden kicsit szebben és jobban szól mint alap állapotban, szélesebb a tér, de nem estem hasra.

    FiiO E10k DAC-ként + JDS LABS ATOM Amp erősítőként: NA EZAZ! Végre...van tér...részletekben sincs hiány, néha annyi információt dobál rám még egy HD559-cel is, ami számomra szokatlan. Feszes basszusok, nem veszik el a középtartomány, és a magas sem. Valahogy a helyére került minden. Ami a leginkább feltűnik az az, hogy végig tudok követni minden hangot a zeneszámokban (pl.: ha valahol volt a háttérben egy zongoraszólam, és beindult a basszus, a zongora eddig nagyon a háttérbe szorult, és alig, vagy nem lehetett hallani...na most is a háttérbe kerül, DE nem tűnik el, gyönyörűen végig lehet követni). Jobb az imaging, soundstage. A legjobban így tudnám leírni: minden a helyére került.

    A következő lépés egy komolyabb DAC lesz. Sok fórumon azt írják, hogy DAC-ok között alig lehet hallani a különbséget...hát, ebben azért nem vagyok biztos...remélhetőleg egyik barátom Xonar DX-ével is ki tudom majd próbálni az ATOM-ot, kíváncsi vagyok az hogy fog tetszeni (az első hangkártyám egy Xonar D1 volt, és nagyon szerettem a hangját).

    A JDS Labs profin intézett mindent, a UPS-el sem volt (nagyon) gond, a járulékos költségek viszont nagyon nagy mértéket ütöttek meg, és, hát igen, így kb. 56e Ft volt az erősítő (ami megdobta a költségeket: szállítás Amerikából, Magyarországon ÁFA - még jó, hogy ehhez kb. semmi köze a Magyar Államnak -, és a vámügyintézési megbízás (UPS futárnak fizettem, amikor megérkezett a csomag).

    Megért ennyit az erősítő? Nem tudom...nem hallottam még sokmindent (FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000), ehhez a kettőhöz képest egyértelmű az előrelépés (ha a FiiO e10k-t használom DAC-ként).

    Elégedett vagyok most? Igen. Sok időt kell még eltöltenem a jelenlegi setupommal, mire meg tudom állapítani, mi a gyenge láncszem.

    Szerintem most mi? Egyértelműen a DAC. De így is szuper. :D

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #81116 üzenetére

    Azóta is hallgatom, pár óra már eltelt, és teljesen magával ragadott. :) Most épp az AD700X-et vettem elő, na mostmár tényleg szellős, airy. :) Épp Yosi Horikawa-t hallgatok vele. A GSX1000-rel is tetszik az ATOM hangja mostmár, de még nagyon sokat kell hallgatóznom. FiiO e10k dac VS GSX 1000 dac "verseny" még nem dőlt el, sokat kell még A/B-znem mire kiderül, melyik miben más az ATOM-mal párosítva. Egy ideig elleszek. :) Nem igazán tudok egyelőre belekötni, de meglátjuk pár 100-1000 óra után. :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy FiiO e10k DAC + JDS LABS ATOM AMP kiszolgálásával szoktam egy AD700X-et és egy HD559-et hallgatni. Felmerül a kérdés, hogy egy jobb DAC-al ki tudnék-e még többet hozni ezekből a fejhallgatókból, vagy inkább fejhallgató irányában lenne érdemes folytatni az upgradet? Egy HD 6XX, egy DT880 PRO, és egy K702 beszerzése a cél...nem feltétlenül ebben a sorrendben, szépen, apránként :D . A HD6xx természetesen a HD559-et váltaná, az AD700X-et a K702, a DT880 PRO pedig új jövevény lenne hangzásban. Topping E30-ra gondoltam, vagy érdemes lehet ettől feljebb lépni (feature-ök nem kellenek, elsősorban a hangminőség érdekel most, csak PC-nél használnám a DAC-ot)? Segítségeteket előre is köszi! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi FiiO e10k (dac) + JDS Labs Atom (amp) + HD559/AD700X/K712 PRO láncból a DAC-ot szeretném cserélni a következők reményében:

    Jobb (szélesebb és mélyebb), 3d szerű soundstage
    Jobb imaging
    Életszerűbb, kevésbé digitális jellegű hangszerhangok, hangzás
    Neutralitás
    És a k712 PRO jelenlegitől jobb kiszolgálása

    PC-n hallgatok zenét, Tidal Masters-et használok. Keret 50k-ig körülbelül, ha ennyiért élhető, nem csak marginális upgradet kapok. Magyarországi/külföldi beszerzésű is érdekel. Ha ennyiért nem lenne értelme cserélni, azt is elfogadom, használt is érdekes lehet.

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #82788 üzenetére

    :R köszi Bodz!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #82788 üzenetére

    Mi a véleményed a Schiit Modi Multibitről? Tudom, hogy ez már a keretemen kívül van, de elgondolkodtam, hogy inkább erre váltsak, ha már nagyobbat akarok lépni. Leírások alapján valami ilyesmit keresek, neked esetleg van vele tapasztalatod? ASR mérés nem érdekel, miután megmondták, hogy a GSX1000 DAC-ja és a FiiO e10k DAC-ja között nem lehet hallható különbség, mert a dac az dac... :DDD :N . Igen, persze, nekem is pont ezek a tapasztalataim (ja, nem). Bár úgy látom elég nehéz beszerezni a Multibitet EU-ban. :(

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz kNG #82814 üzenetére

    No megrendeltem végül az ATOM DAC-ot, meg a stackes RCA kábelt, meg a villanylámpa kapcsolót, csak hogy teljes legyen a csomag...így ha jól gondolom az első leszek a fórumon, akinek meglesz a teljes stack. A magam noob szintjén beszámolok majd róla, hogy mit mutat a k712 PRO-val/AD700X-szel/HD559-cel. Bár az eddigiek után kordában tartom az elvárásaimat (nincs gond az ATOM-mal, de azt a jelet erősíti fel amit kap, és hát a FiiO e10k DAC-ja azért eléggé belépő szint). Még ez is az lesz... :( de talán egy modi3+magni3 szintet kb. meg fogok ütni, ami sokaknak már tetszik. Egyébként érdekes, hogy sokan azt mondják, hogy a DAC nem számít annyit...hát...sztem én végig DAC limites voltam (az AD700X-szel és a HD559-cel mindenképp).

    Az utolsó igazán jó (és hosszan tartó) zenei élményem egy XONAR D1-hez köthető. :D Kár, hogy az alaplapomon már nincs PCI port. :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Elfelejtettem betenni az UBS kábelt a bevásárlókosárba rendelés során. A supportnak írtam egy e-mailt, 2 perc múlva (!) jött a válasz, hogy ingyen adnak a DAC-hoz. JDS Labs Customer Support! :R :C

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy ideig elvonultam, és csendben maradtam, mert az információk zuhataga között kerestem az "igazságot". A main setupom most a következő: JDS LABS ATOM AMP + JDS LABS ATOM DAC, AKG K712 pro + Tidal Masters.

    Na most egy dolgot nem értek...elvileg DAC-ok között hallható különbség nem igazán lehetne (?), mégis az ATOM AMP és DAC kombináció hangja nekem nem igazán tetszik. Részletező, de hideg és analitikus, száraz, a magas frekvenciák bántóak, és nem tűnik eléggé dinamikusnak. A legkönnyebben úgy tudnám megfogalmazni, hogy nagyon digitális a hangja. Ehhez képest ami nem fér a fejembe, hogy ha a FiiO e10k-t használom DAC-ként, és megtartom az ATOM AMP-ot, annak a kombinációnak a hangja sokkal jobban bejön a mostani füleimmel. Kevésbé száraz, kevésbé hideg, kicsit melegebb, és sokkal kevésbé digitális a hang (hangszereknél ez különösen feltűnő), talán picit dinamikusabb is.

    Tudom-tudom, volume matching, blind test, stb., és akkor nem fogom hallani a különbséget. Lehet nem is hallanám. De ha már placebo, akkor nekem elvileg a JDS ATOM DAC-ot kéne preferálnom, mert maga a DAC többe kerül, mint a FiiO e10k AMP és DAC egyben, és modernebb AKM, nem PCM... Mégis a kis FiiO DAC-ját preferálom...tapasztalt szakik véleményére lennék kíváncsi: akkor most igenis van különbség a DAC-ok hangja között, és nem ér semmit - vagy legalábbis nem sokat - ez a mérési mizéria (ASR), vagy én képzelem be csak a dolgot?

    Válaszotokat előre is köszi! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Ear001 #86789 üzenetére

    Ott nagy mondás ez...merthogy az ATOM DAC transzparens...ha az transzparens, akkor nem szeretnék zenét hallgatni (az ATOM AMP-pal semmi bajom, az tényleg szupernek tűnik, bár komolyabb cuccot még nem hallottam). Ha a FiiO e10k-t használom DAC-ként, nem többet hallok, minőségben hallok mást (a vokálnál is nagyon feltűnő...az ATOM DAC-al pont olyan, mintha egy digitális felvétel szólna, a FiiO e10k dac-kal "valódi" éneket hallok).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bajnokpityu #86791 üzenetére

    Köszönöm, meggyőztetek! A kérdés már csak annyi, hogyan tud így jó DAC-ot kiválasztani az ember? Nyilván a személyes kipróbálás a legjobb, de ha erre nincs lehetőség, mire hagyatkozzak ezen a fórumon kívül? Tudtok esetleg jó forrásokat megjelölni (akár tesztelő oldal), ami megbízható? (Mérések innentől kezdve nem érdekelnek, mert számomra nem egyenesen arányos a hangminőséggel.)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bajnokpityu #86793 üzenetére

    Korrekt válasz, és igazad is van! Köszönöm! :) :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz s4tch #86795 üzenetére

    :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bkercso #86803 üzenetére

    Nagyon jó tipp, köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Tulku #86810 üzenetére

    Ez a legutóbbi nagyon szimpatikus...hosszú távon én is valami ilyesmit keresek, addig pedig ehhez hasonlót, közelítőt. :)

    Továbbá: @Zoliee, @btraven Nektek is köszönöm a véleményezést! :R

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    xDuoo TA-10R-rel van valakinek tapasztalata? Hosszas hallgatózás után sikerült megtapasztalnom, hogy a nagyon transzparens, agyonra részletes hangzás nem az én világom (Toppingok, ATOM, és társaik). Most egy FiiO e10k-ról jobban élvezem az AD700X-em hangját pl. mint az ATOM stack-kel (tudom-tudom, nemrég még más volt a véleményem, de minél többet hallgatok zenét, minél több fajta forrásról, minél több fajta fejhallgatóval, annál inkább rájövök, hogy az organikus, természetes, analógos hang az, ami nekem igazán tetszik). :K

    Előre is köszi, ha esetleg ezzel a konkrét típussal nincs tapasztalatotok, milyen csöves AMP/DAC-ok között érdemes nézelődnöm?

    Fejhallgatók: Audio-Technica AD700X, AKG k712 PRO, AKG k371, Sennheiser HD559
    Eddigi AMP/DAC-ok: FiiOe10k, Sennheiser GSX1000, JDS LABS ATOM Stack
    Zene: Kizárólag TIDAL Masters

    Elsősorban az AD700X-ből és a k712-ből szeretnék többet kiaknázni. :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Az előzőt már nem tudtam szerkeszteni: kérdésem lenne még, hogy milyen amp/dac-ot ajánlanátok, ami lényegében ugyanazt a hangzást hozná, csak nagyobb színpaddal, és jobb minőségben, mint a FiiO e10k Olympus 2 (lehet solid state is)? Hasonló hangzásra vágyom, csak nagyobb hangszínpad mellett, illetve fontos lenne az is, hogy energiaéhesebb fejhallgatókat is ki tudjon szolgálni (egy ideig ne kelljen cserélnem amp/dac-ot).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #87593 üzenetére

    Max. 150e Ft, de ha ennyiért nem lenne értelmes upgrade, azt is elfogadom. A lényeg, hogy élvezhető legyen az előadás, a gitárnak valódi gitár hangja legyen, a dobnak valódi dob, ne legyen digitális, mesterkélt, shrill, vékony, hideg az előadás. Analógos legyen, és élvezhetően (hallgathatóan) részletes. Valójában később tervezek vásárolni, egyelőre a gondolattal kacérkodom...még egy cucc nem fog elférni az asztalon, előtte valaminek/valamiknek mennie kell.

    Gyakorlatilag egy feltuningolt, "szteroiddal felpumpált" FiiO e10k hangú amp/dac kombó érdekelne. Legyen még organikusabb, nagyobb színpaddal, de hasonló stílusú hanggal.

    Masszívan megérezhető, upgrade-ben gondolkodom hosszú távon. Méricske nem érdekel, de fontos lenne, hogy néma legyen a háttér, és ne legyen interferencia zaj (pc-vel használnám).

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Dorien #87592 üzenetére

    Köszi a tippet! Nálad milyen DAC-kal szolgált? Attól tartok az ATOM DAC elvenne a karakteréből (az e10k-éból is elvesz, igaz máshol ad hozzá - nagyobb színpad).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #87602 üzenetére

    Nagyon érdekes tapasztalatok, köszi, hogy megosztottad! Kövi upgradeként pont Hifiman sundara-ban gondolkodom (2020-as verzió), így különösen hasznos az infó! :R

    Nincs digitális, hideg hangja ennek a Magni 3 + Modi kombónak? A Magni 3-mal már pont elindult a Schiit is a measurement irányba (bár kifejezetten a Heresy-t hangolták erre az irányzatra).

    Érdekes a tápos, kábeles tapasztalat is, tanulságos.

    Ha jól értem gyakorlatilag trial & error folyamaton kell végigmenni, hogy találjon az ember egy kombót ami jól szól, és nem árfüggő hogy hogyan szól egy szett, hanem szinergia függő (és persze egyéni ízlés kérdése is)?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz fattyu #87604 üzenetére

    Hosszú távú terv ez is, most van harman görbe közeli (k371), van sötét és meleg (hd 559), van nagy színpados-enyhén világos (k712 pro), és egy közép-magas orientált (AD700x). Egyszer szeretnék még kipróbálni egy Grado-t, kicsit jobban elmerülnék a Sennheiser és az AT hangzásvilágában is, és érdekelne, hogy mit tud, mivel másabb egy planar fejhallgató mint egy dinamikus driverrel rendelkező. :K De ezek nagyon-nagyon hosszú távú tervek.

    Következőre inkább olyan elektronika kéne, aminek tetszik a hangja, és a jelenlegi a fejhallgatókat normálisan kiszolgálja (ez utóbbi beszerzése is közép-hosszú távú terv, jelenleg párosításokat próbálgatok, a legjobb AMP/DAC stackem elvileg most ugye a JDS Atom stack...egyre inkább úgy látom, ahhoz sötét és meleg fejhallgató illik, ezzel nincs is bajom, de nekem eléggé digitálisnak tűnik a hangja...e10k-nak jóval kevésbé az, pedig az ugye elvileg jóval alacsonyabb kategória :U ).

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz btraven #87610 üzenetére

    It must be some baaaad schiit...

    Egyébként mindenevő vagyok, mostanában pont rock megy az AD700x + e10k párossal. Nekem pont olyan amp/dac kéne ami úgy szól mint az e10k, csak több erő legyen benne (k712 pro-t is kihajtsa), és nagyobb színpadot tudjon. Minden más maradhatna teljesen ugyanúgy hangzás ügyileg, mint ahogy az e10k szól, csak ugyanaz a hangzásvilág kerüljön a következő szintre. :Y :K

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Sikerült kitapasztalnom mi a bajom az AD700X + ATOM stack, vagy épp a K712 PRO + ATOM stack párossal. Olyan mintha ezekkel a fejhallgatókkal középen és felül kiemelne...tehát röviden a világos fejhallgató + ATOM stack nem jó párosítás. :N Valószínűleg sokkal jobban passzolna hozzá egy HD650, vagy HD6xx.

    Az AD700X a FiiO e10k-val egészen szépen muzsikál, bár nagyobb színpadot még el tudnék viselni (ami egyébként az Atommal megvan, csak ugye az a fránya magaskiemelés), a K712 PRO-nak pedig sem az ATOM-mal, sem az e10k-val nem igazán tetszik a hangja.

    Kérdés: Monoprice Liquid Spark AMP/DAC stack passzolna vajon az AD700X-hez? Érezhető, hallható előrelépés lehetne az e10k-hoz képest, skálázódik annyira az AD700X? Ugyanez a stack mennyire lenne elegendő a K712 PRO megfelelő meghajtásához (mind erőben, mind tonalitásban)? Magyarországon is forgalmazott fejhallgató erősítők/DAC-ok közül melyek melegebb, sötétebb tónusúak? iFi Zen? Annak elegendő lenne az ereje ehhez a két fejhallgatóhoz, előrelépés lenne?

    Dorien ajánlotta a Sense v1-et is, ezt köszönöm Neki, picit attól tartok még mindig nem lenne igazi az ATOM DAC-kel (az annyira világos), ezért gondolkodom egy komplett stack-ben (így akkor ki lennének szolgálva a sötétebb, melegebb, és a világosabb, hidegebb fejhallgatók is, szóval egy ideig ellennék, amíg döntök, hogy átállok-e a sötét oldalra ;] ).

    Előre is köszi, ha valakinek van tapasztalata, és megosztja velem! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Dorien, Sinesol, Ba cy lus, Molydeus köszönöm szépen a segítséget! :) Megértésem alapján az LS stack sem biztos hogy segítene azt a hangot megtalálni, amit én keresek.

    Tonalitásban pontosabb fejhallgató keresésében én is gondolkodtam, egy HD600 beszerzése valamikor jó lenne (attól tartok picit, hogy egy idő után nagyon unalmas lenne a hangja, de a torta próbája az evés) + idővel lehet azért elkezdek kísérletezni egy csöves, vagy színező hatású erősítővel (mint amilyen a Sense v1 is). :R

    Az én kérdésköröm így zárható. :D Köszi mindenkinek a türelmet! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #87710 üzenetére

    Nagyon várjuk a tapasztalataidat! :) A Heresy hangban elvileg nagyon hasonló az ATOM-hoz. Milyen DAC van mögötte? Ha már írtad, csak elfelejtettem, bocsi!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #87723 üzenetére

    Köszi contaxg! :R Esetleg a DT880 - Heresy párost is próbáltad? Ha igen, ebben a felállásban bántó volt a 880?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #87727 üzenetére

    Szia Contaxg!

    Ez így nagyon kimerítő volt, köszi! :R

    Üdv!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    SPL Phonitor One D-t hallott már valaki?

    ATOM Stack upgrade-n gondolkodom, az analitikus hang irányából inkább az analógos felé indulnék... :B

    Esetleg egyéb AMP/DAC kombó ajánlat (lehetőség szerint Mo-n is forgalmazott) újonnan 250k-ig bezárólag?

    A következő hangot keresem: analógos, reális hangszerhangok (kicsit bután fogalmazva nem csak "valami zongora" hangot szeretnék hallani, hanem az élőhöz minél közelebbi zongorahangot, és hallani szeretném a billentyű "leütését"), reális színpad, iszonyat pontos térleképzéssel (jó lenne pontosan hallani a hangok forrását térben, irányban és távolságban is). Mivel elég sok fejhallgatóm van (és mind más-más karakter), így nem kifejezetten sötét vagy világos hangban gondolkodom, inkább olyan eszközt keresek, ami minden fejhallgatóval jól bánik..és könyörgöm, ne harsogjon, szúrjon, sziszegjen a magas. :DDD Természetesen ennyi pénzért nem lehet csodát kapni (közel sem), épp ezért részletességben hajlok kompromisszumra (fontos a részletesség, de ellazulni szeretnék a zenélés közben, nem elfáradni). Erőben szintén hajlok kompromisszumra (jellemzően könnyen hajtható fejhallgatóim vannak, és nem tervezek HE-6-ot venni :DDD ), inkább a hangminőség a fontos.

    Továbbá a fentiek ismeretében (preferált hang) érdekelne a véleményetek: ilyen hang keresése esetén érdemes ismerkednem R2R dac-okkal, csöves erősítőkkel, vagy épp A-osztályú erősítőkkel?

    Topping-ot ne ajánljatok légyszi! Köszi! :D

    Fejhallgatók: AD700X, K712 PRO, SR 225i, k371, HD559
    Szerk.: EQ-zni nem vagyok hajlandó. :B A fejhallgató saját karakterét szeretném hallgatni, nem egy preferált/kutatott görbét.

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bkercso #92648 üzenetére

    :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz lapalapa #92668 üzenetére

    :R Volt egy ilyen érzésem hogy nagyobb ráfordítás lehet szükséges, és gondoltam is magamban, hogy "majd belelóg a bilibe a kezem", hát, így is lett. :D

    Őszintén szólva ennyit viszont most (még - ki tudja mit hoz a jövő) sajnálnék elektronikára. Lehet valami köztes lépcső lesz a vége. :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz p_adam #92669 üzenetére

    Az AD700X meglepően jól szól a FiiO e10k-val (szvsz jobban mint a JDS Labs Atom Stack-el, ami elvileg ugye jobb kéne hogy legyen, mint az e10k... :U ). Szóval igen, ebben is van valami...

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Az AB-zés esetében (és így a vakteszt esetében is) szerintem alapvetően problémát jelenthet a gyakori váltogatás a források között...saját tapasztalat... :U hosszabb hallgatózás után kell váltani (pl. fél óra egybefüggő zenehallgatás adott hangerőn az egyik forrásról, majd ugyanazon számok meghallgatása ugyanakkora hangerőn a másik forrásról)...és...lehet lesz meglepetés! ;)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Ear001 #92688 üzenetére

    Ez lehet félrement! :B

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz szaki58 #92691 üzenetére

    Nekem azért jött be jobban (és működik jobban) a lassabb összehasonlítás, mert van idő a fülemnek hozzászokni a változáshoz (legyen szó akár fejhallgatóról, akár forrásról). Persze, ez a megoldás is működhet, amit Te írsz! :R

    Számomra az utóbbi időszak legnagyobb tanulsága az, hogy a tapasztalatot semmi sem pótolja. Semmilyen leírás, semmilyen teszt, semmilyen mérés. :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz szaki58 #92694 üzenetére

    Nem tudok sajnos jót adni...én azt a módszert követem, hogy nagy levegőt veszek, és beleugrok az "ismeretlenbe" (értsd: amiről sok helyen olvastam, de még nem próbáltam)...így történt az e10k esetén, így történt az ATOM Stack esetén is...ha nem tetszik az adott eszköz, max. eladod (egy kicsit buksz rajta, de legalább tapasztalatot szerzel).

    Másik lehetőség: össze kell beszélni fórumtagokkal, és találkozni. Én pont így vettem meg @s4tch-tól a Grado SR225i-t, kölcsönadta, kipróbáltam, megtetszett, maradt, megvettem tőle. Ezúton is köszönöm s4tch! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák