Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz niof #81246 üzenetére

    SBAF-on is elkezdték mostanában sarazni pl. az AKM dac-okat, mivel ugye sok ujabb sikeres cuccban az van, milyen véletlen, hogy mindeközben jó pár "audiophile" brand támogatja az oldalt. Valószínűleg nem mehet túl jól a bolt manapság, amikor egyre másra jönnek a jó ár/érték arányú kínai cuccok.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodius

    őstag

    válasz niof #81246 üzenetére

    Tegyük hozzá, hogy hála pár szereplőnek a hifi piacán (Pl. Topping, vagy SMSL), ami most 60-100K-nak felel meg az 10-15 éve dupla annyiba is kerülhetett volna. Amennyi dicséretet és nem feltétlenül hype-ot kapnak ezek a gyártók, örülünk, hogy alávágnak némileg a piacnak.
    Ez talán azokra nézve szomorú, akik összehallgatva a milliós rendszereiket, azzal szembesülnek, hogy:

    1. Rájön, hogy feleslegesen vert el több százezret egy oylan rendszerre, amit kihozhatott volna fele annyiból is.
    2. Hiába az olykor millióknak, amit ő feláldozott az oltáron. És bizonygatja, hogy ebben meg ebben azért csak jobb az ő rendszere.
    3. Erről viszont nem tehet, mert ami annak idején +30%-os ugrást jelentett az bizonyos idő elteltével leredukálódik nullára és a kezdeti újdonság, ami eufóriával és dopaminnal öntötte el az agyát hétköznapi lesz és óhatatlanul felmerül a kérdés: hogyan és miben lehetne jobb a jelenlegi lánca. Csak hogy bizonyos szint felett már tényleg több 100K-t kell elverned 10-20%-okért. Innen meg egyenes az út az úgynevezett "chase"-ig vagy ahogy mi hívjuk (talán) "audio-spirálig".

    A minap futottam bele egy beszélgetésbe, hogy a high-tech az a kg-kon is múlik és a jó rendszerek 30-40Kg-sak is lehetnek és az a jele az upper-hifinek. Felsoroltam egy rakás példát, amiben a zászlóshajók max. 5 kg-k, a hordozhatókról már nem is beszélve, akik max. 300 grammosak és olyan hangokat adnak ki magukból, hogy az ember csak néz, hogy azt meg hogy.
    Miről beszélünk? :U :Y

    Én mindkét csoporttal egyet-értek, de tegyük a szívünkre a kezünket: ha bőven futná rá, nem adnánk ki érte plusz pénzt? Hogy csak egy kicsit feljebb? (Pl nálam: Sundara---->Dan Clark Aeon 2)

    [ Szerkesztve ]

  • s4tch

    veterán

    válasz niof #81246 üzenetére

    Az utolsó mondat szerintem nem illik az itteni beszélgetésbe, és ha személyesen dumálnánk, akkor sem mondtad volna ki. Kis társaság ez, nem hiányoznak a csípős megjegyzések, főleg úgy nem, hogy contaxg itt egyáltalán nem reklámoz, és ha beszélgettél már vele, akkor tudod, hogy simán elismeri olyan termékek értékét is, amit nem forgalmaz.

    A vásárlási szokásokat régóta figyelem itt is, és magamat is képes vagyok kívülről nézni. A topik témájánál maradva, első körben úgy indultam, hogy telefonról és az asztali hifi fejes kimenetéről szeretnék hallgatózni, fel sem merült dedikált forrás. Majd amikor felmerült, akkor nem akartam 40-nél többet költeni. Majd vettem 60 fölött egy Denon DA300-at, és a többi... Néhány évvel később ott tartok, hogy nem sajnálnám minőségi forrásra, erősítésre a pénzt a saját, észszerűnek tartott kereteim között. Fejesnél, fülesnél ugyanez a helyzet: egy Shure SRH440 volt az első áldozat, most van itthon 3 fejes és vagy 10 iem, egyik sem szar. Be tudja szippantani az embert a hobbi, és főleg amikor égeti a pénz az ember zsebét, akkor sikerül olyan eszközöket venni, amik később a fiókban végzik. Aztán amikor szétnézel, hogy összességében mennyit költöttél besózva, akkor rájössz, hogy hát igen, már rég egy szinttel feljebb járhatnál, ha értelmesebben időzíted a költéseket. (És ez rám is igaz, simán lehetne jobb iem és forrás itthon, ha fegyelmezettebb és tudatosabb vagyok. A fejes lánc viszont most véletlenül, pont egy impulzusvásárlásnak köszönhetően egész jó. Legközelebb az asztali hifit fogom rendbe tenni, kíváncsi leszek, elvisz-e a szívem, vagy lesz eszem végigcsinálni tudatosan.)

    Szóval teljesen igaz és gyakorlatias az a tanács, hogy nem feltétlenül muszáj csak azért beruházni egy 1-200 dolláros dacba csak azért, mert jól mér és tudja a dsd-mqa hívószavakat. Nem pont te írtál az iFi Zen dacról valamelyik nap? Aki ezt megvette, pláne annak biztos tudatában, hogy megfogta az isten lábát 50 rongyért, az simán gyűjthetett volna még az ára mellé, és pár hónap múlva vehetett volna egy rendes dacot...

Új hozzászólás Aktív témák