Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    válasz RR-13 #2369 üzenetére

    Amikor még "szabad volt a vásár" a c3 világban, akkor lefoglaltam magamnak a vezetéknevem e-mail címét, aztán két év múlva, 2000-ben, ahogy fórumozni kezdtem, a fórumos nick címét. Tetszett ez nekem így, szóban is könnyen megmondtam az ismerősöknek a címemet, elvégre a nevem, és semmi plusz szám, jel, további betű meg ilyesmi. Az akkori viszonyok közt vállalható volt a rendszer, POP3-mal, elvoltam. Ahogy jött a meghívásos gmail regisztráció, én is kaptam lehetőséget, 2005-ben, de az a fiók mindig is másodlagos maradt, nem tetszett, azóta sem tetszik. Pedig akkoriban már úgy éreztem, hogy ott kéne hagyni ezt az egész freemailes hóbelevancot, azzal futottam neki 15 éve a gmailnek. Nem váltotta be a reményeimet (a véleményemmel meglehetősen egyedül voltam és vagyok a mai napig), maradtam ennél, és bár sok regisztrációt azért már a gmaillel indítottam, azért szaporodtak a freemailes regisztrációk is. Na meg a hibák is. A szervereik sok-sok kavarása. A saját SMTP szerver hiánya is egyre kényelmetlenebb lett. Aztán elkezdte büntetni őket a gmail is, sok napos késéssel eresztve hozzájuk az e-maileket. A váltás egy teljesen újra (mivel a másodlagos gmail elsődlegessé tétele továbbra sem jött szóba) eléggé nagy falatnak tűnt, ezért halogattam, amikor már hosszú-hosszú ideje ciki volt még megemlíteni is azt, hogy freemail. Akármennyire is megszokott és egyszerű címeim voltak, végül betelt a pohár, belevágtam.
    Megteheted, hogy az új címre költözve és arra átirányítva az egy ideig még a régiről is érkezgető e-maileket, haladhatsz folyamatosan is, a könnyen átállítható webshopok, szolgáltatások dolgait állítgatva, hogy legalább azokkal normális legyen a kommunikáció, a küzdelmet a kevés problémás site-tal későbbre hagyva (ha már egyszer problémásak). Mondjuk a szolgáltatókat is előre kellene venni, persze.

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák