Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    Topikgazda

    Kovászos croissant recept

    - 500 g liszt (én manitoba és királybúza keveréket használtam, de a kenyérliszt is jó)
    - 200 g tej
    - 100 g víz
    - 200 g kovász (100%-os kovászt használtam)
    - 40 g cukor
    - 10 g só
    - Hajtogatáshoz 250 g vaj
    - Kenéshez 1 tojás, pici tej, csipet só

    Kivettem a hűtőből 70 g kovászt, amit 70 g liszttel és 70 g vízzel feletettem, kb. 5 óra múlva már alkalmas volt arra, hogy dolgozzam vele, ekkor a vaj és a tojás kivételével minden hozzávalót összedagasztottam, majd ~12 órára hűtőbe tetettem. (Célszerű éjszakára betenni.) A vajat kivettem a hűtőből és sütőpapír között kinyújtottam, majd ment vissza a hűtőbe. Másnap reggel kivettem a tésztát és a vajat, majd megkezdődött a hajtogatás...
    Beteszek egy videót szemléltetés gyanánt, ez segít a hajtogatásban és az pontos felosztásban is: [link]

    Én 30 percenként hajtogattam a tésztát (összesen háromszor), és a köztes időben visszatettem a hűtőbe, a tészta mindig hűvös legyen, mert ha a vajréteg elkezd olvadni a tészta beszívja.
    A formázás utáni kelesztés nekem ~5 óra volt, 27 fokon kelesztettem, fontos, hogy ne kelesszük ennél magasabb hőmérsékleten mert a vaj megolvad, és elszívja a tészta, ezáltal a leveles tészta átalakul egyszerű kelt tésztává.
    210 fokon sütöttem 10 percig, aztán visszavettem 190 fokra, és addig sültek, amíg aranybarnák nem lettek.

    Kicsit hosszú folyamat, de megéri a fáradozást, jó sütögetést! :)

Új hozzászólás Aktív témák