Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kobalt

    újonc

    válasz zolikaDB #49 üzenetére

    helló.
    kérdésedre szeretnék válaszolni. lehetöleg legjobb tudásomat adva.
    a portálmarógép egészen nagy akár szekrényméretű mdb-ok megmunkálására alkalmas. ha jol tudom akkor több főorsószánja van, ezt a marógépet hosszmarógépnek nevezzük másképpen, Ha a munkadarab átszerelése nélkül akar az ember több felülethez hozzáférni, akkor több szerszámot kell elhelyezni a darab körül. A főorsókat tartalmazó szánokat (marófejeket) az asztaltáthidaló kapuszerű állványnak az oszlopain, vagy gerendáján lévő vezetékek hordozzák.Egészen nagyméretű munkadarabok már álló asztalon vannak és a kapuállvány két oszlopát helyezik az asztal két oldalán elhelyezett vízszintes vezetékre, tehát az ilyen gépen az egész kapuállvány utazik. legalábbis ezt tanították. gépgyártástechnológiára jártam az egyik miskolci középsuliban. nemrég végeztem. cnc-sként keresem kenyerem esztergályosként. ugyanis egy technológiai technikusnak nincs akkora rutinja és szakmai évei mint egy egyetemet végzett embernek. hozzáteszem egy ép rajzot nem láttam még ott amiből lehetne melózni rendesen. . no komment.........

Új hozzászólás Aktív témák